1. kolo III. tř., sk. A – Žlutava – neděle 2.4. 2017 od 15,30 h.

FC ŽLUTAVA – TJ FS NAPAJEDLA „B“     1 : 3    (pol. 0 : 1)

Branky: 75´ Kašík – 15´ a 60´ Smyček L., 86´ Hoferek J..

Sestava Napajedel: Koutník L., Hejda T., Skácel R., Kopecký L., Roubal J., Smyček J., Smyček L., Matoušek P., Gracla T., Kurzer J., Hoferek J. Trenér: Kurzer J.

Napajedelské „béčko“ opět nezaváhalo, zvítězilo za 3 body a zvládlo tak derby se Žlutavou. Fatře chyběli hned 3 hráči základní sestavy, kteří odcestovali s „A“ týmem do Nedachlebic, a tak nastoupila se základní jedenáctkou bez hráčů na střídání. Naštěstí se i přes hodně tvrdé a bojovné utkání nikdo nezranil. Samotné utkaní se odehrávalo za ideálního fotbalového počasí a před pěknou diváckou kulisou. Napajedla byla první poločas herně o trochu lepší než domácí a tlačila se i do šancí. Jako první to zkoušel Jakub Smyček přízemní střelou na vzdálenější tyč, ale míč z jeho kopačky skončil metr vedle brány. Potom se k odraženému míči dostal Jaroslav Kurzer a jeho projektil z hranice velkého vápna jen těsně míjel šibenici domácí svatyně. Nejvíce však Fatra hrozila ze standartních situací a právě z jedné takové udeřila. Po precizně zahraném přímém kopu kapitána Kurzera, který centrem přesně našel hlavu Lukáše Smyčka, zapadl míč přesně k pravé tyči branky domácích. Druhý poločas, bohužel pro diváka, už na kráse fotbalu trochu ubral. Navíc špatný výkon rozhodčího Čecha, který byl nejslabším článkem na hřišti, jenž neuděloval žluté karty za brutální fauly zezadu a zbytečně hru kouskoval. Vrcholem všeho bylo nesmyslné nastavení času na konci utkaní, které si sám vymyslel. Hosté však i přesto všechno bojovali a dokonce se i znovu prosadili, když podruhé skóroval Lukáš Smyček. Domácí se však nevzdávali a odměnou jim bylo snížení stavu utkání na z jejich pohledu 1:2, zařízené z kopačky agilního Kašíka. V tu chvíli se Žlutava nadechla k závěrečnému náporu, kdy z rohového kopu pálil hlavou do tyče nikým neobsazený Novák. Hosty uklidnila až branka Jakuba Hoferka, který z půle hřiště nachytal golmana Pavelku. Napajedla tak opět slavila cenné vítězství z venkovního hřiště.