TJ FS Napajedla – FC Doubravy 3:2 po pen.

Branky: Jiří Roubal, Tomáš Gabrhelík – Petr Polášek, Jiří Žalůdek
Sestava: Koutník L., Roubal J., Hejda T., Škarek D., Skácel R., Gabrhelík T., Kurzer G., Matoušek P., Marholt L., Škrabal M., Kubík J.
Připraveni: Tasař T.

V neděli 21.5.2017, v čase, kdy správní křesťané již sedí v lavicích místního kostela na mši tzv. hrubé, se v nedalekém svatostánku u Moravy utkalo napajedelské „Béčko“ s týmem více než nevyzpytatelných Doubrav vedených dvojicí bývalých napajedelských hráčů Petrem „Pajtou“ Poláškem a Davidem „Sklenkou“ Sklenářem.

Napajedelští si nutně potřebovali vybojovat zpátky na jaře tak těžce zkoušenou sebedůvěru a taktéž přízeň fanoušků a vedení, která po ostudném předchozím týdnu, kdy se B tým ani nesešel k mistrovskému utkání, utrpěla povážlivých trhlin. Avšak ani tento týden by rozhodčí nemusel fouknout do píšťalky (snad nenafoukal cestou domů) nebýt aktivní výpomoci hráčů z A týmu, kteří doplnili zdecimované řady napajedelské rezervy.

Jen co vítr rozehnal mraky a jarní slunce osušilo ranní rosou pokrytý trávník dal sudí pokyn k úvodnímu výkopu. Vlažný začátek utkání se odrazil v mnoha nepřesnostech z obou stran, které byly tu a tam přerušeny ranou do konstrukce zařízení nejdříve golmana domácích a následně i hostí. Domácí se snažili držet míč a diktovat tempo hry, nicméně tyto snahy soupeř přerušoval již v zárodku a následně vyrážel do nebezpečných protiútoků. Hostům hráli pouze dva výše zmínění hráči, a to týmu od Luhačovic stačilo. Když se ještě k tomu po hrubici legionáře Škarka dostal ve 26. minutě k zakončení za bukem číhající Polášek, bylo s Fatrou zle a nedobře. Nic nenasvědčovalo tomu, že domácí zvýší úsilí a začnou zatápět hostující obraně. Náznaky po stranách se sice občas vyvinuly v šanci, ale když už byli Napajedelští na dostřel či dokonce ve slibné situaci zaúřadovalo kouzlo omámené píšťalky sudího Čecha. Výsledek před první přestávkou nezměnil ani dalekonosný projektil z dílny Ludi Marholta, u jehož pokusu to v řadách fans jen zahučelo. Do kabin se šlo s výsledkem 0:1 a skepse napříč obecenstvem byla znát na každé poznámce, nejen Mirka Kadrleho.

Kde, kdo přemýšlel, kde je ta mašina z podzimu, která vypravovala hosty na cestě do svých domovin, pěti a i více gólovými příděly. Avšak nebylo ještě té neděli konec a fotbalu v podání naší družiny už zdaleka ne. Hned po přestávce se domácí tvrdě zakousli do hostujících řad a pomalu začali svírat soupeře před jeho brankou. Hezké kombinace po stranách zakončované střelami z dálky se museli líbit a oku lahodící kombinace na jejímž konci byl hlavičkující Tomáš „Sony“ Gabrhelík doslova smrděla gólem. Hosté zahrozili až po deseti minutách hry druhého poločasu, jenže tato hrozba byla smolně pro domácí přetavena v druhý gól hostů a kdyby si bylo možné vsadit na remízu či výhru domácích, tak s blikajícím kurzem 100 by do toho šel jen největší optimista nebo snad nejortodoxnější napajedelský fan Jirka „Žalman“ Žaludek, který už za milovanou Fatru prolil na lajnách okresních kolbišť spoustu krve.

Přes tu skepsi v prořídlých ochozech vykřesal oheň naděje Jirka Roubitch Roubal, který hlavou po rohu Geriho Kurzera překonal z těžké pozice brankáře hostí Skovajsu. Rázem byla Fatra zpět a kombinace po stranách opět stavěly hráče hostí pouze do pozic přihlížejících kuželů. Po jedné takové na čtyři narážečky uklidil míč do sítě z dobrých šestnácti až dvaceti metrů, „Sony“ Gabrhelík a rázem to bylo 2:2, ale co víc „Béčko“ podle mnohých odborníků u bufetu předvádělo snad nejlepší výkon na jaře. Celý tým hrál skvěle, pravý obránce Romaj „Skejla“ Skácel jako by levitoval, když odebíral jeden balon za druhým zoufalým hráčům hostí a neméně nad věcí ho dále posouval na své spoluhráče. Časem „Benkson“ stále více útočil a vědom si toho, že 3 body jsou blízko pootvíral zadní řady. Avšak i soupeř hledal skuliny k naplnění tříbodového snu, jímž by domácí vystřídal na pozici třetího týmu III.A třídy. Vzadu téměř 100% pevný Jirka Roubal sice rukou přerušil slibně se rozvíjející útok soupeře, nicméně sudí už definitivně rezignoval na nominaci do vyšších tříd a tuto situaci jako kartovou nevyhodnotil. Následné zmatky s rozehráním a protesty hostů hru zpomalily, a jakoby se nechala i Fatra ukolébat závěrem utkání, pustila do milion procentní šance nebezpečného Davida Sklenáře, ale aby se skóre měnilo, musel by lépe seřídit mířidla. Sudí si s nastavením hlavu nedělal a jen co ukázala časomíra 90 ukončil řádnou hrací dobu a přešlo se na penaltový rozstřel.

Branka směrem k hračkárně nevěstila pro některé exekutory domácích nic dobrého. Avšak pohodu si napajedelští střelci přenesli z druhého poločasu i do nadstavbové části a své pokusy uklízeli na střídačku do všech koutů Skovajsyho branky (snad to mám dobře vyskloňované). Již v prvním pokusu neproměnil penalku hostující Přéma Hvozdenský, prej už to byla třetí v této sezoně a rázem byla Fatra ve vedení. Škrabal, Kurzer, Hejda, Gabrhelík a Kubík, na něhož byl tlak největší, své pokusy uklidili a napajedelské „Béčko“ mohlo po třech zápasech znovu okusit jak chutná bod a znovu se podělit o radost s věčně nespokojenými fanoušky naší rezervy.

Především skvělý druhý poločas a individuální výkony hráčů, jež zamotaly hlavu i přihlížejícímu trenérovi A týmu, rozhodly o dvou bodech s velmi těžkým a neoblíbeným soupeřem z Doubravského žlebu.