SLOVÁCKÁ SPARTA SPYTIHNĚV – TJ FS NAPAJEDLA „B“ 2:1 po pen. (0:1)

Branky: 53. Hořinka Václav – 25 Matoušek Petr

Sestava Napajedel: Koutník L., Skácel R., Bičan J., Smyček L., Hejda T., Haša O., Brauner D., Plachý T., Kurzer J., Matoušek P., Marholt L.

Střídající: Tesař T., Mičulka J., Vávra V., Hvozdenský P., Hoferek J.

Trenér: Hradil J.,

Vedoucí mužstva: Smyček J.

Další derby čekalo naši rezervu v neděli 10.9.2017 na hřišti ve Spytihněvi, kam zajíždělo „Béčko“ v rámci 6. kola III.třídy, sk. A. Zuby si brousilo na všechny tři body, které ještě ve venkovním utkání v letošní sezóně nezaznamenalo, a po nepřesvědčivých výsledcích domácí skvadry v minulých utkání nebylo pochyb o tom, kdo jde do zápasu jako favorit.

První poločas se také odvíjel pod taktovkou hostujícího celku z Napajedel a šance přicházely v celkem pravidelných intervalech. Domácí hrozili jen sporadicky střelbou ze střední vzdálenosti. Ve 25. minutě upláchl už poněkolikáté stoperské dvojici domácích agilní Luďa Marholt, a místo střely volil přihrávku na ještě lépe postaveného Peťu Matouška, který svým sedmým gólem v sezoně otevřel skóre utkání. Další šance již domácí ani hosté do konce poločasu neproměnili, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1. Pro napajedelské klasický vývoj utkání pokračoval i po změně stran. Místo navýšení skóre „Benfiky“, kdy „Maty“ Matoušek nedokázal sic tísněn tváří v tvář spytihněvské legendě brankáři Bilíčkovi zakončit mezi tři tyče, se měnil stav na druhé straně. Špatně vyprojektovaná offsidová past na Hořinku nezaklapla a domácí samuraj se tak hnal na Koutníka stíhán stopery, kteří již pohromě v podobě vyrovnávacího gólu zabránit nedokázali. Stav utká 1:1 a po několika střídáních mohlo být s napajedelskou družinou ještě hůř. Napajedelští sice měli stále více balon na kopačkách, ale jistá mírná dominance z prvního poločasu byla ta tam a nezajištěnou obranu hostů občas hezky provětral jak Hořinka, tak rychlonohý Dohnal. Série polehávání na obou stranách hru rozkouskovala ještě více. Čím blíž byl konec utkání, tím více obě mužstva vyhlížela penaltovou loterii. Ta se opravdu po krátkém nastavení konala se smolným výsledkem pro hosty, kdy své pokusy neproměnili nejdříve Lukáš „Smyk“ Smyček, jehož „Karas“ přečetl jak slabikář a následně i debutant Víťa „Šotek“ Vávra, který svůj kreativní pokus v osmé sérii napasoval do tyče.

Slovy klasika dobrý bod venku, leč Fatra si pohrávala s myšlenkou přivést body všechny tři. Bohužel ani třetí utkání v řadě si napajedelské „Béčko“ se „spytinovskou“ chasou neporadilo. Fatře patří s devíti body 7. příčka tabulky. Bodové skóre může rozšířit již další týden v neděli, kdy na domácím stadionu v tradičním čase přivítá v třetím derby sezony Pohořelice.