FC VIKTORIA OTROKOVICE B – TJ FS NAPAJEDLA 2 : 3p (0 : 2)

11. kolo I. A tř. mužů, sk. B – neděle 15. října 2017 od 10,30 hod.

Branky:   56´ A. Bahounek, 91´ P. Červenka – 37´ R. Bůžek, 42´ K. Havránek

Rozhodčí:   J. Zapletal – P. Bartoň, R. Doležal

Delegát KFS:    J. Holčák

ŽK:   2 : 3  (61´ J. Gojš, 91´ L. Křivánek – 25´ A. Kozubík, 90´ K. Havránek, 91´ P. Chvojka)

Rohy:   4 : 4

Diváci:  150

Sestava Otrokovic:  A. Surovec – J. Červenka, J. Foltýn (46´ M. Bína), P. Lendler, J. Gojš – P. Červenka, M. L. Mensah, V. Zach, Z. Marčík (60´ D. Dvořáček) – A. Bahounek, L. Křivánek. Připraveni:  J. Škrobánek, V. Tichý.  Trenér: R. Středulinský.

Sestava Napajedel: P. Chvojka – P. Koutník (75´ O. Haša), M. Drga, M. Holomek, T. Plachý – K. Havránek, J. Laciga, A. Kozubík, R. Bůžek (67´ M. Bejtkovský) – D. Vondráček (73´ F. Ouroda), R. Foral.  Trenér: J. Hradil.

Přestože si i na druhou říjnovou neděli Oskar hezky posvítil, v netradičním dopoledním čase bylo zejména na hráčích od toku Moravy hodně znát, že se v tomto čase obvykle věnují jiným aktivitám než fotbalu. Naopak juniorům Otrokovic se už zřejmě brzké ranní vstávání dostalo pod kůži a od prvních minut působili čiperněji. Svou roli v prestižním duelu blízkých sousedů navíc sehrál i mazlavý a lepkavý terén už hodně prořídlého kvítkovického trávníku, na němž se domácí mladíci očividně lépe pohybovali a dokázali i pružněji čelit jeho nástrahám.

Už ve 2´ musel být hostující gólman Chvojka na pozoru při nebezpečné standardce domácího P. Červenky z 18 metrů, balón po táhlé střele však sevřel pevně. Už o tři minuty později proklouzl prudký přízemní centr stejného hráče podél brankové čáry do malého vápna, z něhož jej do bezpečí uklidil až P. Koutník. Na opačné straně si v 9´ s dobře mířeným trestňákem J. Lacigy spolehlivě poradil i 18-tiletý A. Surovec v brance Viktorky. Ve 13´ poprvé po pravé straně unikl K. Havránek, ale na jeho prudký tečovaný centr dorostenec v dresu Fatry D. Vondáček nedosáhl. Za další dvě minuty slibnou akci J. Lacigy s R. Foralem nepřesným centrem zazdil nabíhající bek P. Koutník. Zhruba od 20´ převzali domácí taktovku a přinutili pasívně hrající hosty k sérii chyb, např. po Kozubíkově laxní ztrátě míče zakončil V. Zach obloučkem kousek od horního růžku, vzápětí stejný Napajedlan s desítkou na zádech svůj kiks zažehnal jen za cenu žlutě oceněného faulu. Hosté spíše vyráželi jen do brejků, jejich finální fázi však nezvládali. První gólovou příležitost si tak ve 29´ vypracovali  aktivnější domácí, prudkou střelu talentovaného A. Bahounka s atakujícím M. Drgou v zádech však Chvojka bravurně vyrazil. Skromnou diváckou enklávu Fatry poprvé potěšila až pohledná fotbalová pasáž ve 36´, při níž J. Laciga nádhernou dělovkou z dálky Surovce nejdříve přiměl ke skvělému zákroku, který následně domácí mladík mezi tyčemi zopakoval i při dorážce A. Kozubíka. Hosté rázem ožili a už o minutu později se zprava k bráně po Kozubíkově parádní uličce znovu jako Leoexpres řítil K. Havránek. Jeho ránu z úhlu domácí gólman stačil vyrazit jen před sebe a dobíhající R. Bůžek jej pohotovým a šťastným koníkem propasíroval pod tělem rozpohybovaného Surovce za brankovou čáru – 0 : 1! Modrobílé to sice zaskočilo, ale nepoložilo. Už po třech minutách mohlo být srovnáno, Mr. Chvojka v bráně však proti další prudké střele Bahounka z deseti metrů vytasil svůj další zázračný zákrok a akcie Fatry udržel v kurzu. Když v závěru první půle po milimetrově přesném Lacigově vysunutí a škobrtnutí domácího kapitána P. Lendlera znovu K. Havránek po křídle upláchl a z úhlu Surovce nekompromisně propálil, jejich hodnota na pomyslné burze šla prudce nahoru – 0 : 2!

Jenže do jejich polední emise zbývalo minimálně 45 minut… Domácí Středulinského boys i po obrátce dávali jasně najevo, že se s nepříznivým stavem nesmíří. Závar v 52´ po třetím domácím rohovém kopu hosté ještě přečkali, po chvilce si však technicky zdatný P. Červenka pohrál s T. Plachým a vybojoval roh čtvrtý. Při něm hostující defenzíva nepokryla u zadní tyče číhajícího A. Bahounka, pro něhož už bylo jednoduché z půlmetru hlavou umístit míč do vinklu – 1 : 2! Už za další dvě minuty mohli jít Napajedelští znovu do dvoubrankového trháku, ovšem nekoncentrovaný D. Vondráček odražený míč po Bůžkově předchozím centru napálil z deseti kroků kamsi do výběhu a jak se později ukázalo, poslední příležitost hostů školácky zahodil. Poté už Fatra ztrácela už tak vratkou půdu pod nohama stále zřetelněji a až do konce čelila systematickému tlaku domácích. V 62´ Chvojka i napodruhé vychytal standardku střelecky disponovaného P. Červenky, krátce po sobě pak zlikvidoval i příležitosti lehkonohé gazely Mensaha a po něm i Křivánka. Když k obratu nevedlo ani nucené trojnásobné střídání vyčerpaných či zraněných svěřenců suplujícího trenéra J. Hradila, chtě nechtě se schylovalo k dramatickému vyústění. V emotivním závěru domácí prokázali obrovskou touhu po vyrovnání a hosty zatlačili do hluboké defenzívy, která v řádném čase ještě odolala. V první nastavené minutě však V. Zach standardkou do vápna vyzval do vzdušného souboje svého parťáka P. Červenku s obráncem Fatry T. Plachým, od nichž jemně tečovaný míč zapadl poblíž tyče bezmocnému Chvojkovi do klece – 2 : 2! Při penaltovém rozstřelu pak hostující tým stačil překonat zklamání a stoprocentně zvládnutými kopy vykřesal alespoň bonusový bod navíc…

Exekutoři pokutových kopů:      0 : 1 K. Havránek, 1 : 1 A. Bahounek, 1 : 2 A. Kozubík, 1 : 2 M. L. Mensah, 1 : 3 F. Ouroda, 2 : 3 L. Křivánek, 2 : 4 M. Drga, 3 : 4 D. Dvořáček, 3 : 5 J. Laciga.

Jaroslav Hastík

Další výsledky 11. kola:   Skaštice – Bojkovice 6 : 1, Ořechov – Koryčany 2 : 0, Dol. Němčí – Osvětimany 1 : 2p, Fryšták – Buchlovice 3 : 0, Nechachlebice – Jaroslavice 3 : 0, Nivnice – Žalkovice 1 : 2.