Branky:    28´ D. Dorazin z pen., 73´D. Holman – 10´ R. Foral, 31´ J. Laciga, 79´ D. Bartoň

Sestava Napajedel:   J. Balážik (46´ L. Koutník) – P. Koutník (60´P. Kolář), M. Němec, A. Simerský, T. Gabrhelík (46´ M. Škrabal) – K. Saibert (46´ T. Plachý), J. Laciga, R. Foral, D. Vondráček (46´ O. Haša) – D. Bartoň, A. Kozubík (46´ D. Brauner). Trenér: J. Pospíšil.

Rohy:   5 : 4

Nový napajedelský lodivod Josef Pospíšil měl pro úvodní přípravák se soupeřem z I. B třídy k dispozici 17 hráčů, většina z nich tak odehrála jen poločas. Absentujícího kapitána M. Drgu nahradil novic M. Němec, jenž si na postu stopera společně s A. Simerským vedl velmi dobře.

Už ve 2´ to byl právě M. Němec, jenž zpoza šestnácky prudkou ránou napálil břevno. Hosty poslal do vedení už po deseti minutách R. Foral, jemuž po Saibertově rychlém brejku uvnitř vápna nezištně nabil další nováček D. Bartoň – 0 : 1! Už za dvě minuty mohl vedení navýšit D. Bartoň, ale skákající míč sám před bránou umravnit nedokázal. V 18´se jako úhoř z levé strany prosmýkl D. Vondráček, na jeho šikovnou nabídku podél celé brankové čáry ale nikdo nedosáhl. Domácí znenadání srovnali ve 28´ D. Dorazínem z pokutového kopu, jenž sudí odpískal za nedovolený zákrok při bránění rohového kopu – 1 : 1! Favorizovaní hosté však vzápětí odpověděli ze svého prvního rohu, který R. Foral přesně posadil na hlavu matadora J. Lacigy1 : 2! Domácí Bivoj mohl ještě do přestávky srovnat agilním J. Vopatřilem, jeho křížná přízemní střela ale zadní tyč minula o půl metru.

Po hromadném prostřídání na začátku druhé půle tempo i kvalita hry mírně opadly, i tak se ale znovu hrálo většinou na polovině Tečovic. Se zakončením však byli hráči Fatry dost na štíru a odskočit snaživému soupeři, dirigovanému bezmála 50tiletým stoperem P. Sedláčkem, se jim nepodařilo. Naopak v 57´ lehkonohý J. Vopatřil se z pravé strany probil až do vápna a prudce i vypálil, gólman L. Koutník však míč stačil vytěsnit na roh. Když v 62´ D. Bartoň zblízka u tyče místo střely zvolil nadbytečnou přihrávku a připravil se o gólovku, zákonitě přišel trest. Po chybné rozehrávce na půlce hřiště a následné ztrátě míče totiž domácí svěřenci trenéra S. Vávry podnikli bleskový protiútok, z něhož mladík D. Holman s přehledem podruhé vyrovnal – 2 : 2! Deset minut před koncem však čerstvá posila z Malenovic D. Bartoň konečně prokázal své přednosti a prudkou střelou z 18 metrů domácího Z. Jokla v bráně dokonale zaskočil – 2 : 3! V samém závěru si stejný hráč mohl připsat ještě další střelecký zářez, precizní Foralův centr  z pravé strany ale hlavou u vzdálenější tyče z několika kroků poslal jen do boční sítě.

Příští přípravné utkání sehrají Napajedla ve středu 25.7.2018 ve Starém Městě proti dalšímu účastníkovi I. B třídy – Jiskře Staré Město. Hrát by se mělo na stadiónu Širůch se začátkem od 17:30 hod.