TJ FS Napajedla – SFK ELKO Holešov  5 : 0  (2 :0)

Branky:   12. a 47. min. D. Bartoň, 74. a 77. min. z pen. K. Saibert, 33. min. T. Ohnutek

Sestava Napajedel:  J. Balážik, – P. Koutník, M. Drga, M. Němec, M. Holomek, – K. Saibert (85. min. R. Holomek), R. Foral, J. Laciga, O. Haša (80. min. P. Kolář) – T. Ohnutek, D. Bartoň.

Trenér:  Josef Pospíšil. Vedoucí mužstva: Jaroslav Lysoněk.

K poslednímu přípravnému utkání si domácí pozvali do Napajedel účastníka krajského přeboru, celek SFK ELKO Holešov. Ani jeden z trenérů neměl k dispozici kompletní kádr, ale všichni, kteří nastoupili, zaslouží uznání za odvedený výkon v úmorném vedru. Poděkování patří i rozhodčím.

Do utkání vstoupili lépe domácí, když od samého začátku napadali hráče soupeře, nenechávali mu klid k rozehrávce, a tím si již zkraje utkání vytvořili územní převahu. Hosté se k pokutovému území domácích dostali po deseti minutách. Hned z toho byl rohový kop, který domácí s přehledem ubránili. Ti poprvé udeřili ve 12. min., kdy míč zatáhl po pravé straně K. Saibert, odcentroval na přední tyč, kde se hlavou přes obránce protlačil David Bartoň a otevřel skóre utkání – 1 : 0. Po vstřeleném gólu se hra vyrovnala, ale domácí obrana pouštěla hosty k zakončení jenom sporadicky. Hosté kopali několik rohů. Při jednom zůstal na hranici malého vápna osamocený hráč hostů, který hlavou přestřelil. Po těchto rozích ale spíše hrozili domácí, kteří se dostávali do brejků, které hosté odvraceli někdy i s trochou štěstí. Ve 33. min. po dalším brejku domácích postupoval z levé strany na branku po vyšachování obrany hostů Tomáš Ohnutek a s přehledem střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 2 : 0. Ve 39. min. se k brejku dostali i hosté, kdy hostující útočník postupoval z pravé strany sám do velkého vápna, ale pod tlakem vracejícího se Marka Němce si míč v poslední chvíli ukopl a ten se stal snadnou kořistí gólmana J. Balážika. Na konci první půle se ještě dostal ke střele Tomáš Ohnutek, ale z dobré pozice přestřelil.

Po nástupu do druhé půle se po rozehrávce hostů dostali k míči domácí, první míč směřující do velkého vápna soupeř ještě odvrátil, ale opakovaný centr Patrika Koutníka přistál na hlavě Davida Bartoně a ten ho usměrnil k zadní tyči – 47. min. 3 : 0. Po tomto gólu domácí ovládli hřiště. Hosté se dostali do jedné větší šance v 58. min., kdy po špatném rozehrání Ondry Haši a následně chybném odkopu Marka Němce se ke střele dostal hostující útočník, ale Jirka Balážik střelu po zemi s přehledem kryl. To na druhé straně se začal zastřelovat Kryštof Saibert, který nejprve po přihrávce Jardy Lacigy donutil gólmana soupeře k robinzonádě, kterou vytlačil jeho střelu na roh a následně téměř ze stejného místa střílel vedle. Ale v 74. min. po další skvělé přihrávce Jardy Lacigy na pravou stranu přenechal míč David Bartoň lépe nabíhajícímu Kryštofovi Saibertovi a ten střelou z první zvýšil již na 4 : 0. Hned za dvě minuty se k průniku do vápna hostů vydal Míra Holomek a obránce ho dokázal zastavit jenom za cenu faulu. Pokutový kop s přehledem proměnil Kryštof Saibert – 77. min. 5 : 0. Domácí potom lehce polevili v koncentraci, ale i tak dokázali náznaky šancí hostů zblokovat a utkání se v klidu dohrálo.

Na první pohled jednoznačný výsledek nejde přeceňovat, soupeř z vyšší soutěže nebyl kompletní, ale domácí je nutné i tak pochválit za vysoké nasazení a fotbalový projev. Výsledek by mohl nalákat diváky na první mistrovské utkání v příštím víkendu, kdy domácí Fatra v sobotu 11. srpna 2018 od 17:00 hod. hostí celek TJ Nedachlebice.