TJ FS NAPAJEDLA – SK SLOVÁCKÁ VIKTORIA BOJKOVICE     3: 0     (0 : 0)

13. kolo I. A tř. mužů, sk. B – sobota 27. října 2018 od 14:30 hod.

Branky:   61´ D. Brauner, 88´a 89´ K. Saibert

Rozhodčí:    R. Smirnov – F. Kýr, J. Kadlčák

ŽK:    1 : 3  (76´ M. Hudák – 58´ J. Kříž, 66´ T. Gorčík, 76´ D. Vacula)

Rohy:    3 : 7

Diváci:   120

Sestava Napajedel:  J. Balážik – P. Koutník, M. Drga, T. Hejda, M. Němec – K. Saibert, D. Vondráček, M. Dvořáček, R. Foral – R. Bůžek (44´ D. Brauner), D. Bartoň (13´ M. Hudák). Připraveni:  L. Koutník, O. Haša. Trenér: J. Pospíšil. Vedoucí mužstva:  J. Hastík.

Sestava Bojkovic:   F. Urbánek – L. Holík, M. Jančařík, D. Křižka, D. Hanke (46´ J. Kříž) – V. Dolina, D. Slavíček (88´ T. Vavrečka), P. Martinec (85´ R. Martinec), T. Gorčík, M. Pastorek (69´ D. Vacula) – P. Gago. Trenér:  D. Příkazský.  Vedoucí mužstva:  M. Slavíček.

Z předchozích dvou ročníků měla Napajedla s obávaným soupeřem stoprocentní úspěšnost a v sobotu zvítězila i popáté. Jakkoli výsledek vypadá přesvědčivě, o jeho konečné podobě se rozhodovalo až v samém závěru.

Hosté po incidentu před dvěma týdny v Nedachlebicích postrádali distancované hráče Adama Kalinu s Mariánem Vargou, jejich postavení v tabulce na čtvrté příčce bod před Fatrou však slibovalo vyrovnanou bitvu, což se i potvrdilo. Některým domácím borcům deštíkem zkrápěný pažit moc neseděl, naopak hostujícímu týmu a zejména jeho zastupujícímu kapitánovi Vítu Dolinovi jakoby narostla křídla. Také první střelecký pokus v 9´ nesl visačku Viktorie, s ošemetnou ránou Gaga si ale pozorný Balážik poradil. Domácí kontrovali v 10´, když K. Saibert snadno o míč obral nejistého Hankeho, v přečíslení 4 na 2 však nabíhajícího M. Dvořáčka nenašel. První komplikace pro domácího kouče J. Pospíšila přišla už ve 12´, kdy po vzdušném souboji musel s podvrtnutým kotníkem opustit hřiště D. Bartoň, jehož nahradil další útočník M. Hudák. V 16´ se přes Němce na pravé straně skvěle uvolnil V. Dolina a po jeho centru kanonýr Gago vystřihl nebezpečné nůžky, naštěstí pro domácí však jeho ostří cvakla jen naprázdno a následnou Pastorkovu bombu domácí obránci zablokovali. Vzápětí vznikl velký závar i na opačné straně po Dvořáčkově prudkém centru ze standardky, gólman Urbánek ale P. Koutníka zázračně vychytal a čaroval i při následné snaze o dorážku. Ve 26´ M. Hudák šikovně do vápna uvolnil Němce, ani jeho střelu však obrana Bojkovic  k Urbánkovi nepropustila. Ve 32´ Hudák hlavou posunul míč do běhu K. Saibertovi, v první půli se ale napajedelský expres ještě řítil po vedlejší koleji. Ve 40´ se Urbánka z dálky pokusil překvapit R. Foral a skoro mu to vyšlo. Z následného rohového kopu balón proletěl podél celé brány, aniž by jej kdokoli zasáhl a po nečekané teči pak Drgovi scházely jen centimetry, aby jej hlavou usměrnil do sítě. Krátce nato pak Fatra přišla o dalšího forvarda, když hostující obránce Jančařík po souboji o míč loktem zasáhl R. Bůžka a zlomil mu nos. Rezultátem byla nejen červená na trávníku, ale logicky i v ruce hlavního arbitra R. Smirnova…

Početní výhoda měla zdánlivě hrát do karet domácím a ti se už v 47´ prezentovali pumelicí, kterou vyslal Foral, Urbánek však stál na správném místě a ránu mířící pod břevno vyrazil. O tři minuty později Foral připravil tutovku Hudákovi, jeho hlavička zblízka však pro Urbánka byla snadným soustem. V 52´ se po akci střídajícího Braunera do zakončení znovu dostal Foral, nejlepší moment ale prováhal. O čtyři minuty později agilní Foral připravil dobrou palebnou pozici i M. Dvořáčkovi, ten ale v záklonu zamířil jen do oblak. Zrovna uběhla odehraná hodina, když se na ukazateli konečně změnil stav. Na dlouhou přihrávku zezadu si naběhl Foral a po průniku do vápna z levé strany vybídl do pohodlné koncovky mladíka D. Braunera – 1 : 0! Hosté mohli srovnat už po pěti minutách, ale nepříjemně tečovaná křížná střela leváka Pastorka minula bránu jen o kousek. V 68´ napajedelská obrana nechala Gagovi příliš prostoru, ten však z 18 metrů bránu překopl. Když poté do arény naběhl i střídající matador D. Vacula, hostující tým znenadání roztočil kolotoč, z něhož se domácím až tajil dech. Už v 72´ po pěkné kombinaci Vaculy s Dolinou měl gól na kopačce i junior P. Martinec, ale také jeho prudká rána šla nad břevno. Za další dvě minuty se v šanci znovu ocitl Gago, ale stejně jako před tím vypálil vysoko. Následně se nepovedla malá domů P. Koutníkovi, jenž tak do sóla nechtěně vyslal dotírajícího Slavíčka, Balážik však jeho pokus vyrazil a poté Gago opět zamířil vysoko. Nepříjemnou, ale nakonec jen planou bojkovickou smršť ukončila v 78´ až nepřesná Gagova hlavička po rohovém kopu. Na závěrečnou desetiminutovku si už vzali slovo jen domácí. V 86´ Foral svůj samostatný nájezd zakončil levačkou jen slabě, ovšem o dvě minuty později Hudák dlouhým kopem z vlastní poloviny  nastartoval do sprintu přes půl hřiště K. Saiberta, který byl nakonec rychlejší, než stíhající stoper Křižka a z úhlu Urbánka propálil podruhé – 2 : 0! Ještě ani nedozněly oslavné chorály na tribuně, když si Foral narazil míč s K. Saibertem a ten z hranice velkého vápna přesnou střelou k tyči výhru ještě zpečetil – 3 : 0!

Jaroslav Hastík

Další výsledky předposledního 13. kola:

Kvasice – Dolní Němčí 3 : 0, Ořechov – Nivnice 1 : 2,  Kunovice – Žalkovice 3 : 1, Nedachlebice – Újezdec 3 : 0, Buchlovice – Osvětimany 0 : 2, Koryčany – Vikt. Otrokovice B 2 : 0