Slovácká Sparta Spytihněv z.s. vs. TJ FS Napajedla, z.s. 1:3 (0:1)

STŘELCI: 69. Zelinka Adam – 24. Zimčík Zdeněk, 56. Zimčík Zdeněk, 83. Zimčík Zdeněk

Před avizovanou minimálně 14 denní pauzou nařízenou vládou se naše béčko představilo v dalším lokálním derby ve Spytihněvi. Už od začátku zápasu ukazovala napajedelská Fatra, proč jí v tabulce patří první místo. Ze zajištěné obrany, dobrou kombinační hrou záložní řady, podnikala nebezpečné brejky do útoku. Hned z toho prvního mohl skórovat T. Gabrhelík, ale na brankáře Valentu si z blízka nepřišel. V zápětí ta stejná situace se stejnými aktéry bohužel opět vyzněla lépe pro Valentu. V další šanci se po nedorozumění domácí obrany octnul G. Kurzer, ale míč z jeho kopačky skončil jen na břevně. K dalším „gólovkám“ se dostali M.Foral a Z.Zimčík, ale strážce domácí svatyně Valenta čaroval. Jeho brankářské kouzlo bylo zlomeno ve 24. minutě. Po rohu L. Kopeckého se nejvíše do vzduchu vyšplhal L.Smyček a hlavou našel na zadní tyči Z.Zimčíka, který už neměl problém dopravit míč do brány 0:1! Na druhé straně pak podržel Napajedla efektivním zákrokem L.Švejčara. První polovina utkání tak končila za stavu 0:1 pro hosty z Napajedel, ale kdyby na mistní světelné tabuli svítilo skóre 0:5, nikdo z přítomných by nemohl říct ani popel. V druhé půlce napajedelské béčko pokračovalo v ofenzivní hře, a to přineslo v 56. minutě své ovoce. Po přenechání míče se do vápna prosmýkl výborně hrající trenér L.Smyček a ideálně předložil míč Z. Zimčíkovi 0:2! Bohužel tohle slibné vedení dlouho nevydrželo. Po ojedinělé akci z pravé strany a centru do vápna našel míč hlavu nikým neatakovaného A.Zelinku 1:2! A drama bylo na světě. Za chvilku poté tentokrát z levé strany zachránil skvělým zákrokem opět L.Švejčara. Psala se 83. minuta, když dlouhým nákopem uklidil míč před dotírajícími útočníky výborný stoper R.Bůžek. Domácí obrana otálela s rozehrávkou tak dlouho, až na brankáři Valentovi vybojoval míč Zdeněk Zimčík, a i přes následné tahání za ramena od domácího gólmana v pádu ze skoro nulového úhlu dokonal hattrick, 1:3! Střelecky tak jako bájný pták Fénix povstal z popela. Zápas končí, další 3 body a derby pro Napajedla.

Kapitán mužstva Geri Kurzer