TJ FS Napajedla – TJ Traplice     3 : 1      (2:1)

Branky:    R. Hloch, P. Matoušek, J. Kubík (penalta)

Umělá tráva Napajedla.

V sestavě notně improvizované nastoupilo naše „béčko“ k prvnímu přípravnému zápasu na jarní část sezony 2016/2017. Soupeřem mu bylo mužstvo mužů TJ Traplice, které hraje stejnou soutěž (3.třída) v UH okrese, takže měření sil slibovalo vyrovnanou podívanou.

V prvním poločase se hra přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou a ani pozorný divák by nemohl konstatovat, kdo měl ze hry více. Béčko dostal do vedení Radek „Broček“Hloch, který pro sebe typickým způsobem skóroval z bezprostřední blízkosti po dvou pro soupeře nešťasných odrazech. Následně se v rozmezí deseti minut trefil podařeně Petr „Maty“ Matoušek a rázem byli hráči „béčka“ ve vedení již o dva góly. Traplické fotbalisty to ale nezlomilo a stále více zatápěli obraně Napajedel. Tlak vyústil v gól v síti napajedelského brankáře, a tak se šlo do druhého polačasu se skóre 2:1 pro domácí. Druhý poločas začal náporem Traplic, který ale postupem času a bez vstřelené branky opadával. Utkání se lámalo kolem šedesáté minuty, kdy traplickým trochu odešly síly, a toho využili domácí. Ti si na přesném oku sudího Jiřího Žaludka vymohli dva pokutové kopy, které zařídil svími kolotočovými sóly Miroslav „Miri“ Tomek. První z nich ještě Petr „Maty“ Matoušek neproměnil, zato ten druhý bezpečně uklidil za golmanovy záda zkušený matador Jiří „Kubajz“ Kubík. Stav ukání 3:1. Hráči „béčka“ si výsledek i přes občasné hrozby ze soupeřovi strany pohlídali až do konce.