TJ FS NAPAJEDLA – TJ Sokol POHOŘELICE  8 : 0  (4 :0)

Branky:   13´, 75´, 79´ a 88´ P. Matoušek, 27´ a 44´ L. Marholt, 10´ J. Kurzer, 47´ P. Koutník

Rozhodčí:   Hýsek Dominik – Matucha Jiří, Uhlár Ivo

ŽK:   1 : 0  (56´ P. Hvozdenský)

Diváci:  100

Sestava Napajedel: L. Koutník – R. Skácel, L. Smyček, T. Hejda, P. Hvozdenský – J. Hoferek, T. Plachý, J. Kurzer, P. Koutník – L. Marholt, P. Matoušek

Náhradníci: T. Tesař, J. Mičulka a J. Bičan

Trenér: J. Hradil

Vedoucí týmu: J. Smyček

Jak už to tak v napajedelských končinách bývá zvykem, nedělní dopoledne je vyhrazeno fotbalovým příznivcům místní „Benfiky“ a ne jinak tomu bylo i tuto neděli, kdy domácí přivítali na svém letišti dalšího soupeře v sérii okrskových derby, a to skvadru Pohořelic.

I přes nevlídné počasí dorazilo do ochozů spoustu fanoušků, kterým se tentokrát napajedelská rezerva zcela jistě zavděčila a předvedeným výkonem potěšila i ty největší fotbalové kritiky. Ale pěkně popořadě.

Pohořelice zcela jistě nepřijeli v nejsilnější možné sestavě. Ze základní jedenáctky chyběli hostům z různých důvodů Čonka, Bořuta, Ančinec či Ruzselák P. Ovšem ani tak Napajedelští nechtěli soupeře podcenit. Osa týmu byla stejná jako v minulém derby proti Spytihněvi, kde sice „Benkson“ inkasoval pouze jednou, ale i tak nebyl schopen přes dostatek gólových příležitostí zvítězit a padl v pokutových kopech. Avšak týden se s týdnem sešel a jalovost útočné fáze pozbyla platnosti. V desáté minutě otevřel brankový účet Geri Kurzer, který nikým nehlídaný z malého vápna usměrnil přihrávku pod padajícího L.Švejčaru. 1:0. Vzápětí přidal branku z velmi podobné akce P. Maty Matoušek a v ochozech se začalo ozývat „deset“. Šance se rodily v pravidelných intervalech, zejména levé strana okupovaná J. Hoferkem dělala starost zadním řadám hostů. Střed pole skvěle vyplňoval T. Puyol Plachý a J. Geri Kurzer, takže si nezahrál jak Trčka, tak ve předu otrávený Ruzselák M. Po předchozích asi třech 100% gólových příležitostech se konečně trefil i L. Marholt a ve 27. minutě upevnil víko pohořelické rakve dalším hřebíkem. 3:0. Útočné snahy hostů nestály za řeč a diváci se i nadále bavili pohlednými akcemi domácích, které zapáchaly gólem jen co se míč ocitl v blízkosti hostující svatyně. Když ve 44. minutě přidal svůj druhý gól v zápase L. Marholt, někteří fanoušci na tribuně pro skalní se začali obávat, aby se náš forward nevystřílel a nechal si něco i na další utkání. Do kabin se šlo za euforické atmosféry a vedoucí týmu byl vyzíván domácím publikem, aby šel vybrat do kabiny hostí po pětikoruně za kolotoč.

I přes jasné vedení a výkonnostní rozdíl si nechtěli domácí dobře rozehraný zápas jakkoliv zkomplikovat a hned v úvodu druhé půle přidal na 5:0 P. Kouťas Koutník. Po tomto zásahu již zdrcená pohořelická chasa neměla jakoukoliv chuť s výsledkem cokoliv udělat a kdyby T. Hejda neposlal aspoň párkrát za poločas malou domů na L. Koutníka v napajedelské bráně, tak tam snad „Kouťas“ zakoření. Závěr poločasu přes několik předchozích střídání patřil výtečnému P. Matymu Matouškovi, který si udělal z hostující kysny střelnici a frustrovaný Švejčara po jeho zásazích lovil míč ze sítě ještě třikrát. Svými zásahy se Maty opět vyšvihl do čela tabulky střelců soutěže, kde má s 11ti zásahy náskok čtyř gólů. Škoda několika dalších nevyužitých šancí a mohla na ukazateli svítit po 90ti minutách magická desítka. Závěrečný hvizd rozhodčího D. Hýska ukončil trápení hostující družiny, která i díky absencím ve svých řadách odjížděla z Napajedel s řádným přídělem.

Není lepší pozvánka než tento výsledek na další zápas „Benfiky“, který sehraje příští neděli opět na domácím hřišti s týmem Tečovic „B“. Takže v tradičním čase 10:15 hod. přijďte podpořit Napajedla „B“.