TJ FS NAPAJEDLA – TJ Sokol ŽALKOVICE  2 : 1  (2 :0)

7. kolo I. A tř. mužů, sk. B – sobota 16. září 2017 od 15,30 hod.

Branky:   7´ J. Laciga, 24´ D. Vondráček – 55´ Z. Horák

Rozhodčí:   R. Michalec – J. Ruman, J. Dostálek

Delegát KFS Zlín:      ——-

ŽK:   2 : 1  (57´ J. Roubal, 87´ K. Havránek –37´ J. Beneš)

Diváci:  100

Sestava Napajedel: P. Chvojka – P. Koutník, M. Drga, J. Roubal, M. Holomek – K. Havránek (86´ D. Brauner), J. Laciga, A. Kozubík (74´ T. Plachý), R. Bůžek (64´ M. Bejtkovský) – D. Vondráček, R. Foral (90´ O. Haša). Připraven: L. Koutník. Trenér: R. Leitner.

Sestava Bojkovic: L. Juráň – M. Janečka, T. Netopil, J. Bartušek (78´ P. Horák), Z. Horák, V. Pospíšil, D. Zavadil, J. Beneš, D. Knap, M. Jankola (43´ R. Němec), P. Horák, Připraveni: P. Čevela, J. Zavadil, J. Svoboda. Trenér: L. Juráň

Domácí chtěli potvrdit vítězství z minulého kola v Jaroslavicích, ale v utkání to neměli vůbec jednoduché. Od začátku vlétli na soupeře a hosté se jenom obtížně dostávali za půlící čáru. V 7´ zahrával J. Laciga rohový kop a brankař Juráň vyrazil míč až za brankovou čarou. Hlavní rozhodčí po mírném zaváhání gól uznal – 1 : 0, ale tím se do hry dostal hostující tým. Celek Žalkovic přidal na rychlosti a důrazu a najednou to byli domácí, kteří jenom s námahou dostávali míč za půlící čáru. Po sérii závarů před domácí brankou postupoval hostující útočník sám na Chvojku, ale ten včasným vyběhnutím domácí branku před pohromou uchránil. Naopak to byli domácí, kteří se v 25´ dostali do rychlého brejku, Laciga vyslal Vondráčka, ten se zbavil dvou protihráčů a kolem bezmocného Juráně zvýšil na 2 : 0. Od té doby se hra vyrovnala, i když více šancí na vstřelení gólu měli domácí. Zejména šance Forala ze 42´ volala po gólu, ale ten „z první“ z malého vápna hostující branku přestřelil.

V nástupu do druhého poločasu začali hosté náporem a hned ve 47´ postupoval hráč hostů na branku domácích, ale Chvojka vytěsnil jeho střelu na roh. Hosté dále kombinovali, nepouštěli domácí vůbec do hry, ti se jenom s obtížemi dostávali k pokutovému území hostů a bylo otázkou času, kdy se podaří hostům skórovat. To se hráčům Žalkovic podařilo v 55´, když se po kombinaci dostal za obranu domácích Z. Horák a snížil na 2 : 1. To hráče Žalkovic ještě více povzbudilo a svou pohyblivostí, rychlostí a důrazem domácí přehrávali. Vyrovnávací branka „visela“ ve vzduchu. Ze strany domácích stojí za zmínku nádherná přihrávka Forala v 71´ do brejku na Bejtkovského, ale ten zbrkle a nepřesně z dálky vystřelil, takže Juráně v brance ani neohrozil. To ale bylo ze strany domácích vše. Hosté dále dobývali bránu domácích, ale tam, jako již po několikáté, kraloval Petr Chvojka. Likvidoval jednu šanci hostů za druhou. Vyznamenal se zejména při samostatných nájezdech, kdy přiváděl hostující hráče k zoufalství. A když zlikvidoval i střelu z přímého kopu v 90´, zůstali tři body v Napajedlích. Je třeba ale sportovně uznat, že za předvedenou hru by si hosté nějaký ten bod zasloužili.

Pavel Ratiborský