V malé vesnici o necelých 150 číslech na rozhraní katastrů Kroměříže a Hulína se zřejmě už na začátku sezóny rozhodli, že letošní skupinu B I. A třídy všem pořádně znechutí a do červnového finále profrčí způsobem „start-cíl“ ve stylu legendárního Michaela Schumachera ve Formuli 1.

Z dosavadních 12 utkání totiž Skaštice zvítězily ve všech, z toho pouze jednou v Osvětimanech až po remíze a následném penaltovém rozstřelu. Už teď je jasné, že přezimují na prvním místě a nic na tom nezmění ani sobotní dušičková derniéra, kterou tak trochu symbolicky v sousedství místního hřbitova absolvuje domácí Koleničova parta na čele s famózním kanonýrem Zdeňkem Konečníkem proti našemu fotbalovému výběru. Fatra v posledním utkání na vlastním stadiónu s Nedachlebicemi výsledkově propadla, a tak bude mít už v tomto atraktivním duelu příležitost tento nechtěný výpadek dorovnat. Že to nebude vůbec snadné, je nasnadě! Škaštice totiž většinu dosavadních soupeřů doslova převálcovaly, např. v Nedachlebicích, které si před týdnem odvezly napajedelský skalp, zvítězily 0 : 7, stejným výsledkem pak zdemolovaly v minulém kole i domácí Jaroslavice a v posledním domácím představení  podobně deklasovaly i aktuálně třetí Bojkovice 6 : 1. K tomu není co dodat… Snad jen, že balón je kulatý a stát se ve fotbale může cokoli… Kéž by!

Utkání 13. kola I. A třídy, sk. B TJ Skaštice vers. TJ FS Napajedla má výkop v sobotu 28. října 2017 ve 14:30 hod. Jako hlavní byl k zápasu nominován rozhodčí Josef Ruman ze Slušovic, na pomezí mu budou asistovat Martin Zicháček z Domaželic a sudí, delegovaný OFS Kroměříž.