TJ FS NAPAJEDLA  – TJ BUCHLOVICE  2 : 0     (1 : 0)

                  

Dohrávané 8. kolo I. A tř. mužů, sk. B – sobota 4. listopadu 2017 od 14,00 hod.

Branky:   32´ a 60´ A. Kozubík

Rozhodčí:   R. Kotačka – A. Mikulášek, R. Doležal

ŽK:  3 : 2 (49´ M. Holomek, 56´ J. Laciga, 79´ R. Foral – 20´ D. Hostinek, 71´ M. Ondica)

Rohy:   6 : 4

Diváci:  92

Sestava Napajedel: P. Chvojka – P. Koutník, M. Drga, M. Holomek, T. Plachý – K. Havránek (88´ O. Haša), J. Laciga, A. Kozubík (81´ F. Ouroda), R. Bůžek (76´ P. Matoušek), R. Foral – D. Vondráček (69´ M. Bejtkovský). Připraveni: L. Koutník, T. Bláha. Trenér: R. Leitner. Asistent trenéra: J. Hradil.

Sestava Buchlovic: M. Pavela – D. Hostinek, J. Hančík, D. Křiva, M. Kořínek – L. Belant, P. Kunc, M. Dufka, P. Náplava (69´ J. Mikula), L. Hostinek (46´ J. Procházka) – M. Ondica. Připraven:  Z. Tomešek.  Trenér: D. Křiva. Asistent trenéra:  J. Křiva.

V historické premiéře dvou soupeřů, které ještě před pěti lety dělilo propastných šest tříd, byla domácí Fatra už s uzdraveným koučem R. Leitnerem na lavičce mírným favoritem. Do zápasu také vstoupila s velkou vervou a už ve 3´ mohla vést o dva góly. Pohotový Vondráčkův volej po centru Havránka však bránu těsně minul a následně Foral přihrávku stejného hráče zakončil málo razantní střelou přímo do Pavelova koše. Kozubík pak měl gól na kopačce už v 5´, ale jeho pokus po Foralově zpětné přihrávce hostující obrana včas zablokovala. Domácí ofenzíva pokračovala i nadále a v 10´ hbitý Foral vyslal do úniku po křídle P. Koutníka, po jehož centru se pokusil Pavelu ohrozit i Havránek, ani jeho rána však změtí těl neprošla. Pevná obrana hostů obstála i při Drgově prudké hlavičce po Lacigově rohovém kopu v 11´. Z tlaku se hráči s pávem na prsou poprvé vymanili až ve 12´, ovšem přesný nákop D. Hostinka až do vápna nabíhající Ondica nezpracoval. Jeden útok za druhým se i poté valil směrem k hostující svatyni. Ve 13´ Laciga s Kozubíkem připravili palebnou pozici pro nabíhajícího Bůžka, jeho bomba sice zvedla prokřehlé osazenstvo ze sedadel, ale mezi tyče se nevešla. Domácí špílmachr Laciga pak vybídl do úniku i mladíka Vondráčka, na jeho příliš prudký centr ale nikdo z nabíhajících spoluhráčů nedosáhl. Ve 23´ D. Křiva stačil ve vzdušném souboji vytěsnit i další slibnou Drgovu hlavičku a Foral pak z úhlu trefil jen horní část břevna. O minutu později pozorný Pavela lapil i Bůžkovu přízemní střelu z otočky. Hosté pak přečkali i odvážné Havránkovo sólo téměř přes celé hřiště, které domácí snajpr sice zakončil utajeným bodlem, mířícím však daleko od zamýšleného cíle. Ve 28´ se z hranice šestnáctky rozhodl překvapit brankáře i Vondráček, Pavela však jeho úmysl vystihl a balón ve dvou metrech lapil. Na gól se tak u Moravy čekalo až do 32´, kdy Havránek tentokrát s velkým rozmyslem našel na rohu malého vápna našlápnutého Kozubíka a ten pohodlně napasoval míč do sítě – 1 : 0! Hosté okamžitě zareagovali přeskupením sestavy, což se jim už na konci první půle téměř vyplatilo, dotírajícímu D. Křivovi však v souboji s brankářem Chvojkou scházel krok…

Obraz hry ve druhém dějství se od té první už diametrálně lišil. Očividně aktivnější hosté pokračovali ve hře vabank a důrazně šli za vyrovnáním. Naopak do té doby suverénní Napajedla se směrem dopředu začala trápit a do blízkosti Pavelovy svatyně se dostávala jen sporadicky. Když ve 49´ se zprava do vápna řítil obávaný střelec Ondica, mladý Holomek jej raději zastavil nedovoleně i za cenu žluté karty. V 54´ pak domácím pořádně zatrnulo, když D. Křiva, jehož bylo rázem plné hřiště, z úhlu překvapivě napřáhl a 25 metrů trefil vnitřní tyč za už překonaným Chvojkou. Odražený míč Náplava pohotově nabídl volnému Ondicovi, ten ale z pár kroků bránu přestřelil. Domácím se pak hodně ulevilo v 60´, kdy se odražený míč uvnitř vápna dokutálel před Kozubíka a tomu nezbylo nic jiného, než pohotově stvrdit svůj nenadálý gólový apetit – 2 : 0! Ani dvoubrankové vedení však neznamenalo definitivu, neboť hostující tým dirigovaný skvělým D. Křivou i nadále sympaticky usiloval o výsledkovou korekci. A příležitost k tomu si vypracoval už v 65´, kdy právě D. Křiva ukázkovou kolmicí vybídl do gólového zakončení Belanta, ten ale před vybíhajícím Chvojkou poslal míč levačkou jen těsně kolem vzdálenější tyče. Po tomto dalším varování se domácí už raději zaměřili na kontrolu svého vedení. I tak si v 74´ po průniku P. Koutníka vypracovali dvě slibné příležitosti. Foralovu ránu pod břevno však Pavela bravurně vyrazil a následný Bejtkovského pokus si vysloužil alespoň divácké uznání. Když v závěrečné minutě proletěla i Belantova pumelice kolem tyče jen zvenčí, bylo zřejmé, že hostům v Napajedlech nebylo v sobotu přáno vsítit ani čestný gól. Fatře pak vítězná dohrávka pomohla poskočit v tabulce na vcelku lichotivou bronzovou příčku.

Jaroslav Hastík

Další výsledky dohrávaného 8. kola:

Koryčany – Nedachlebice 3 : 0, Žalkovice – Dolní Němčí 1 : 2p.