TJ FS NAPAJEDLA –TJ Sokol Tečovice  1: 4  (0 :2)

Branky:   51. Bláha Tomáš – 28. Hejda Tomáš (vl.), 36. Pala Rostislav, 66. Řiháček Tomáš, 68. Chrastina Martin

Rozhodčí:   Dvořák Petr, Zámorský Jan, Matucha Jiří

Diváci:  40

Sestava Napajedel: L. Koutník – R. Skácel, T. Hejda, T. Gabrhelík, J. Roubal – T. Bláha, L. Smyček, J. Kurzer, D. Brauner – J. Hoferek, P. Matoušek

Náhradníci: J. Mičulka, T. Tesař, J. Vojtášek, P. Hvozdenský

Trenér: J. Hradil

Vedoucí týmu: J. Smyček

V sobotu 4.11.2017 v 10:15 hod. přivítala Fatra „B“ na svém hřišti v dohrávce 8. kola III. třídy sk. A „B“ tým mužů z nedalekých Tečovic. „Benfika“ nechtěla ani v posledním domácím představení ztratit body, a potvrzení domácí neporazitelnosti by ji ještě teoreticky vrátilo do hry o postup do vyšší soutěže. Soupeř bojující o první místo tabulky ovšem neměl být tak lehkým soustem, o čemž se záhy měli přesvědčit i napajedelští borci.

Tečovice jsou známy svou oblibou v kombinační hře a ligový trávník v aréně při řece Moravě jim od prvních minut náramně zachutnal. Možná to bylo i tím, že tradiční strany hřiště se v úvodu zápasu po prohraném losu měnily a „Benkson“ útočil směrem na Otrokovice. No útočil, z pohledu hrstky přítomných fans se jednalo spíše o snahu dostat se do zápasu. Tečovická družina hrála pohledný rychlý fotbal a především dvojice útočníků hostí zle zatápěla fatrovské obraně. A zatápěla tak důkladně, že po několika šancích hostí vytvořili tlak na vlastní bránu i domácí, který úspěšně zakončil vlastním gólem stoper T. Hejda po nedorozumění s brankářem L. Koutníkem, 0:1. Po dalším rychlém přenesení hry a výměny míče mezi útočníky Tečovic, pláchl obraně Pala, a svoji šanci skvěle zakončil, 0:2. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. A jestli se ptáte na šance domácích? Byly přesně dvě a obě vyprodukoval J. Hoferek, jenže jeho pokusy kryl jistý golman Křížek.

Do druhého poločasu již nenastoupil stoper Hejda a po střízlivé úvaze, „tak ať si zahrajou všichni“, odešel ze hry i Brauner, a vystřídal ho poctivý T. Tasař. Ten se uvedl hned v úvodu druhé půle nezaviněným přesto chirurgickým zákrokem na obránce hostí ovšem bez narkózy, po němž nemohlo následovat nic jiného než udělení žlutého kartonku z kapsy do té doby nevýrazného sudího Dvořáka. Každopádně tento faul předznamenal obrat ve vývoji do té doby jednoznačného utkání. „Benfica“ jakoby popadla druhý dech. Konečně se do hry dostala středová formace. Krajní obránci začali podporovat útočné snažení vyšší měrou a najednou to byli hosté, kteří nevěděli kam dříve skočit. Do jisté míry to bylo ovlivněno i tím, že musel o poločase střídat hostující nejleší hráč Pala, ale to nijak nesnižuje slibně se vyvíjející poločas pro domácí barvy. Najednou balony lítaly do pokutového území hostí zleva i zprava a po jednom takovém centru přesně zamířil T. Blaha, 1:2. Vzápětí zlikvidoval Křížek robinzonádou krásný pokus Geriho Kurzera, který už už hodlal zlikvidovat pavouky v pravém horním. Následovala další příležitost Blahy, který se ocitnul sám před Křížkem, ale z hranice malého vápna trestuhodně nedal. Panečku ta byla 1000%. Na kdyby se nehraje, přesto si troufám tvrdit, že vyrovnání by naprosto zvrátilo průběh utkání. Ale ve fotbale platí jiné zákony. Nedáš dostaneš se vyplnilo do puntíku a po nedorozumění domácích ve středu pole a náhodném nákopu do volného prostoru obranné třetiny domácích se k míči dostal Říháček, který uklidil za záda bezmocného Koutníka, 1:3. To byla pro domácí studená sprcha, která asi definitivně zlomila jejich naděje na vyrovnání. Hosté ještě přidali slepený gól ze standardní situace a bylo hotovo. Domácí se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale sporadický tlak už ani nevyústil ve větší šance. Hosté ještě jednu 100% zahodili,  a tak se krátce po poledni fouklo do píšťalky na domácím trávníku v podzimní části sezony naposled.

 

Domácí hrají ještě jednu dohrávku 11.11.2017 na hřišti v Kašavě, tak snad si aspoň na neoblíbeném trávníku zpraví náladu po nevydařeném zakončení domácí podzimní části sezony.