Příprava B-mužstva mužů začala 14.7.2017. Bylo sehráno pouze 1 přípravné utkání Sušice – Napajedla B s výsledkem 6 : 4. Do přípravy se postupně zapojilo 15 hráčů.

Mužstvo mělo v průběhu sezóny 28 tréninkových jednotek, 1 přípravné utkání a 13 mistrovských utkání ve 3. třídě okresu Zlín. Mužstvo využívalo i hráče A-týmu, a to hlavně náhradníků. Tréninková docházka byla v počátku výborná, v říjnu již polevila. Nejlepší tréninkovou docházku měli Kurzer, Tesař, L. Smyček a Bičan. Nejlepším střelcem mužstva byl Matoušek se 13 brankami.

Mužstvo sehrálo celkem 13 mistrovských utkání – z toho 5x vyhrálo, 2x remízovalo a 6x prohrálo,  dosáhlo aktivního brankového poměru 33 : 29, získalo 18 bodů a průběžně je na 7. místě.

Doma ze 7 utkání 5x vyhrálo, 1x remízovalo a 1x prohrálo, dosáhlo aktivního brankového poměru 27 : 11 a získalo 17 bodů.

Venku ze 6 utkání ani jednou nevyhrálo, 1x remízovalo a 5x prohrálo, dosáhlo pasivního brankového poměru 6 : 18 a získalo jen 1 bod.

Pozitiva:  domácí utkání, kdy se hráči chtěli ukázat divákům, využívali krásného hřiště a vypomáhali i hráči A-týmu

Negativa:  venkovní utkání bez bojovnosti, na špatných terénech hřišť soupeřů, bez chuti vyhrát, hráči A-týmu „nic moc“

Nedostatky:  hráči nedodržují pokyny trenéra a chodí si jen tak zahrát, není u některých chuť se zlepšovat, bojovat o vítězství, a to hlavně na venkovních hřištích. Není propojení s dorostem, mužstvo hlavně nehraje v ucelené sestavě, hráči pracují většinou v nepřetržitých provozech (Barum, Mitas, Fatra), a to je na jejich výkonech znát.

Závěr:  mužstvo musí v zimní přípravě pořádně potrénovat a zlepšit venkovní zápasy, a to výsledkově i bojovností.

Josef Hradil, trenér B-týmu mužů