Dorostenci TJ FS Napajedla na domácím hřišti v Topolné - podzim 016

Již před vstupem do podzimní části sezóny 2017/18 bylo jasné, že se od samého začátku budeme muset popasovat s velkou generační obměnou. Tým dorostu poznamenal odchod 7 hráčů ročníku 1998 z věkových důvodů a 2 hráčů ročníku 1999, kteří se vrátili do svých mateřských klubů.

Do úvodu soutěže jsem vstoupili doplněni o 5 hráčů ročníku 2002 a zároveň se podařilo získat Dominika Vondráčka z SK Baťov, Jana Vojtáška ze Žlutav a Romana Šubíka z Halenkovic.

Do podzimní části Krajského přeboru Zlínska jsme tedy vstoupili v následujícím sestavení:

Brankáři:  Lukáš Polášek 1999, Filip Kočenda 2002

Obránci: Pavel Kolář 1999, Pavel Bartošek 1999, Jakub Viceník 2002, Jan Vojtášek 1999, Radim Jurčík 2000, Jan Belej 2000 – momentálně po zranění

Záložníci: Dominik Vondráček 1999, Martin Bursík 2002, Robin Holomek 2000, Lukáš Winkler 2002, Jiří Hába 2002, David Podlas 2001, Lukáš Večeřa 2001, Libor Machač 2001 – momentálně po zranění

Útočníci: Lukáš Srnec 2001, Roman Šubík 2001

Již první utkání proti Viktorii Otrokovice 0 : 7 naznačilo, že boj o záchranu nebude vůbec jednoduchý. V dalších utkáních jsem se postupně snažili seznámit s novými hráči a každému najít v sestavě ideální pozici. To s sebou bohužel nese i svůj negativní přínos a vlivem časté rotace hráčů jsme se stali nejhůře bránícím týmem v soutěži. Za podzimní část jsme inkasovali hrozivých 69 branek. Nejlepším střelcem týmu se stal s 8 zásahy Dominik Vondráček.

Dá se říct, že ve všech utkáních jsme dokázali hrát rovnocennou partii pouze první poločasy, ty druhé ve většině případů ovládli zkušenější soupeři. I přes nelichotivou zápasovou bilanci se držíme na 11. pozici, před Baťovem, Hlukem a Luhačovicemi. V posledních utkáních již bylo vidět na některých hráčích, že si na svých postech zvykli, a tím se postupně začala rýsovat sestava pro jarní část. Po ukončení podzimní části pokračovala příprava, a to každé úterý v posilovně Fitcentrum Slavia Napajedla a každý čtvrtek v hale 2. ZŠ Napajedla. Poté následovala vánoční pauza a od začátku ledna pak mužstvo pokračuje 2x týdně v přípravě na umělé trávě a v hale.

V termínu 15.-18.2.2018 jedeme opět na soustředění na Sokolovnu do Roštína. V rámci zimní přípravy také plánujeme minimálně 4 přátelská utkání proti dorosteneckým týmům z okolí. Doposud přislíbily přátelská utkání týmy ze Starého Města a Kněžpole, oba hrají KS.

Radek Kurtanský, trenér týmu dorostu

Tomáš Huňka, asistent trenéra týmu dorostu