TJ FS Napajedla – SK Lukov      3 : 7    (1 : 0)

16. kolo OS starších přípravek – Napajedla – čtvrtek 17.5.2018 od 16:30 hod.

Střelci gólů:    Š. Gajdušek, D. Solecký, J. Baroň

Sestava Napajedel: A. Výsmek/J. Novák – A. Čevela, G. Kalandrová, M. Bálint, M. Perůtka, R. Klofáč – A. Rusková, J. Pavlík, Š. Solecký – J. Baroň, J. Kašný, Š. Gajdušek, D. Solecký

Hráli jsme na dvě pětky, které se po většinu zápasu pravidelně střídaly. Tentokrát to byl hodně nepovedený zápas. První poločas jsme hráli celkem rovnocennou partii a i když jsme jej vyhráli, už v této části hry se mi spousta věcí nelíbila. Někteří hráči vůbec nepředváděli to, co by mohli. V útoku i v záloze to bylo příliš pasivní, bez pohybu, jen obrana zatím fungovala celkem dobře. Hra dopředu byla v první půli z naší strany hodně nepřesná, když jsme měli zrychlit, tak jsme byli pomalí a naopak když jsme si mohli v klidu připravit akci, tak jsme ji zbrkle zahodili. Hráli jsme bez nápadu, bez bojovnosti, nervózně. Několik našich hráčů hře jen přihlíželo a čekalo, až se k ním míč sám dostane. V poslední minutě prvního poločasu se nám po vícero šancích podařilo konečně vstřelit gól.

Druhý poločas pro nás nezačal šťastně, hned v první minutě brankař neodhadl střelu soupeře a pustil ji za záda v domnění, že jde mimo branku. Pak po dvou chybách v obraně se soupeř už ve 4 minutě hry rychle ujal vedení a rázem to bylo 3 : 1. O dvě minuty později se nám sice podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, ale hra stále nebyla moc hezká, psychicky jsme zcela odešli. Špatné byly přihrávky i zpracování. Soupeř pak rychle zvýšil svůj náskok na rozdíl tří gólů. Do hry nastoupil druhý brankař, aby také získával herní zkušenosti a zvykal si na zápasovou atmosféru. Blýskl se několika pěknými zákroky, ale i on se nevyvaroval chyb. Deset minut před koncem jsem na hřiště poslala ty nejlepší hráče a střídali jsme už jen jednotlivě. Byl to pokus o zvrácení stavu, tato sestava měla spoustu šancí, ale proměnila jen jednu z nich. Bohužel pár sekund před závěrečným hvizdem soupeř střelou z půlky hřiště a uzavřel na konečných 7 : 3.

Kluci se budou muset naučit, že i nepříznivý stav se dá zvrátit. I když se prohrává, dá se s výsledkem vždy něco udělat, jen se musí naplno makat a bojovat. Musíme rozhodně zlepšit svou psychickou odolnost. Hráči si také musí uvědomit, že je po nich vyžadován aktivní celohřišťový fotbal – útočit, bránit, nabízet se, kombinovat, jít do míče, nevyhýbat se soubojům, vzájemně se zajišťovat. Ne jen stát někde zašitý a čekat na přihrávku, případně se dívat, jak to všechno dopadne a jak si spoluhráči sami poradí!

Mgr. Šárka Solecká, trenérka