FC VELKÉ KARLOVICE – TJ FS NAPAJEDLA  4 : 2  (1 : 1)

Branky:    44´ z pen. a 73´T. Ondřejka, 51´ P. Škrobák, 56´ J. Mikula – 26´ A. Kozubík, 75´ D. Bartoň

Sestava Napajedel:  L. Koutník – P. Koutník (82´ R. Holomek), M. Němec, R. Bůžek, T. Gabrhelík – K. Saibert, J. Laciga, T. Plachý (70´ O. Haša), R. Foral – A. Kozubík (79´ P. Kolář), D. Bartoň. Trenér: Josef Pospíšil.

Rozhodčí:  Jiří Pavlica (Rožnov p. Radh.)

Diváci:  80

Rohy:  9 : 4

Na šťavnatém a po předchozí bouřkové přeháňce i trochu namoklém trávníku se od úvodních sekund až do samého závěru hrál zajímavý fotbal. Pro oba týmy to byl třetí přípravák (Karlovice předtím zdolaly Podlesí (I. A tř., A) 8 : 2 a remízovaly s Frenštátem p. Radh. (KP MS kraje) 1 : 1. Trenér Pospíšil neměl bohužel ani tentokrát všechny ovečky pohromadě, když improvizovat musel zejména v defenzívě. V bráně místo Balážika tentokrát naskočil L. Koutník, scházeli Drga, M. Holomek i Simerský, ovšem narychlo sestavená dvojice stoperů Němec-Bůžek se svého úkolu zhostila dobře.

Oproti očekávání větší aktivitu v první půli prokázala Fatra, která zejména zásluhou dobrého pohybu i důrazu ovládla střed pole a byla usilovná i směrem dopředu. První příležitost si ale vytvořili domácí, hosté však závar před L. Koutníkem i s trochou štěstí ustáli. V 15´ se do zakončení po kombinaci s D. Bartoněm chystal A. Kozubík, střelu mu ale domácí beci stačili zblokovat na rohový kop, který následně R. Foral sice posadil na Kozubíkovu hlavu, ale ten zamířil vysoko. V 18´ si R. Bůžek dovolil hodně riskantní přihrávku kolegovi Němcovi přímo před nosem dotírajícího Škrobáka, naštěstí mu to vyšlo. Ve 22´ se po další pohledné kombinaci ke střele z dálky odhodlal D. Bartoň, míč proletěl tak metr vedle. Následně se šajtlí ve stylu Tomáše Rosického pokusil z 18 metrů překvapit domácího brankáře i J. Laciga, navrch měl ovšem gólman. O minutu později ale už ofenzívní snaha hostujícího týmu přinesla první ovoce, když J. Laciga nádhernou kolmicí vyzval do průniku mezi stopery A. Kozubíka a tomu se konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu – 0 : 1! Krátce po odehrané půlhodině se blýskl parádním střihem T. Gabrhelík, jehož vydařený lob způsobil v brankovišti požár, který pak domácí brankář uhasil až razantním vyboxováním. Do té doby hodně pasívní Valaši však ve 41´mohli znenadání vyrovnat po Gabrhelíkově ztrátě míče uprostřed pole, brejkujícího A. Šimšálka ale Lukáš Koutník po včasném vyběhnutím vychytal.  Vzápětí si hosté znovu zavařili, ale spletitou situaci  poblíž tyče pro změnu vyřešil jeho bratr Patrik. Vcelku zasloužené vedení se však hostujícímu týmu nakonec do přestávky udržet nepodařilo. Minutu před ní se totiž L. Koutník s přemírou vehemence vydal až na kraj šestnáctky pronásledovat soupeře s míčem, ten po jeho zákroku upadl a kopala se penalta. Z ní se T. Ondřejka nemýlil a vyrovnal – 1 : 1!

Také po změně stran to chvíli vypadalo, že bude mít Fatra navrch. V 50´ odvážně po pravé straně unikl P. Koutník a neservíroval míč do vápna, R. Foral jej ale z prvního dotyku poslal nad bránu. Z protiútoku se R. Bůžkovi nepovedlo dobře zasáhnout letící míč a pro našlápnutého domácího snajpra P. Škrobáka už nebyl žádný problém bezmocného L. Koutníka s přehledem propálit – 2 : 1! Bleskový výsledkový obrat hosty poněkud přibrzdil, ale nezlomil. Už o dvě minuty později po akci D. Bartoně s K. Saibertem dostal na šestnáctce nabito J. Laciga, jeho pokus o obstřel levačkou mu ale nevyšel. Následně mohl po Bartoňově přiklepnutí zakončovat i R. Foral, ale zbytečně se ukvapil a zamířil vedle. Domácí naopak každý prohřešek či výpadek trestali nekompromisně. V 56´ si T. Gabrhelík poblíž postranní čáry pomohl možná i zbytečným faulem, ze standardky pak P. Škrobák ve vápně přesně našel hlavičkujícího exligistu J. Mikulu a rázem bylo zle – 3 : 1! O dvě minuty později se J. Laciga mazácky zahranou standardkou téměř od rohového praporku pokusil domácího brankáře znovu nachytat na hruškách, leč nepovedlo se. V 65´ už notně nažhavený P. Škrobák znovu upláchl T. Gabrhelíkovi, ale L. Koutník házenkářským způsobem stačil míč nohou vykopnout. V 73´ si hostující obrana dobře nerozebrala domácí hráče při rohovém kopu a P. Ondřejka se u bližší tyče tentokrát prosadil i hlavou – 4 : 1! Hrozivé skóre však na ukazateli nevydrželo dlouho, neboť už za další dvě minuty se nártem ze své pravačky z hranice velkého vápna vydařenou přízemní střelou prosadil D. Bartoň a stanovil konečný výsledek – 4 : 2! A nemuselo zůstat jen přitom… Hned v následující minutě D. Bartoň šikovně udržel míč ve vápně a naládoval J. Lacigovi, jeho pohotová pumelice z 12 metrů však naneštěstí mířila jen doprostřed, kde stál připravený brankář. Ještě v jedné šanci se však těsně před koncem ocitli i domácí, ale P. Škrobák po Němcově jediné nepřesnosti za celý zápas z úhlu bránu netrefil. Zápas tak velmi dobře rozhodující 18ti letý sudí Jiří Pavlica z Rožnova p. Radh. ukončil za vcelku očekávaného výsledku, který ovšem mohl být pro hosty i daleko příznivější….

Napajedla se i v okleštěné sestavě prezentovala sympatickou, kombinační i hodně ofenzívní hrou a u favorizovaného soupeře si určitě vybudovala respekt. Doplatila však na několik individálních chyb a také na nezvládnuté standardky, z nichž zbytečně inkasovala. Poslední přípravné utkání sehraje Fatra v sobotu 4. srpna 2018 od 17:30 hod. s dalším účastníkem krajského přeboru, týmem SFK ELKO Holešov. Předzápas dorostenců obou těchto klubů je od 15:00 hod.

Jaroslav Hastík