TJ SOKOL LÍPA- TJ FS NAPAJEDLA „B  0 : 4 (pol. 0 : 4)

3. kolo III. tř., sk. A – Lípa – neděle 19. 8. 2018 od 10,00 h.

Branky:13´, 44´ a 47´ T. Hejda, 2´ L. Častulík.

Sestava Napajedel:Koutník L., L. Smyček, T. Huňka, T. Gabrhelík, J. Bičan, O. Haša, P. Kolář, L. Častulík, L. Kopecký, B. Janošek, T. Hejda.

Střídající: R. Skácel, T. Tesař, J. Blažek, R. Holomek

Trenér/vedoucí týmu: J. Smyček.

V časných dopoledních hodinách v neděli 19.8.2018, kdy zvony spíše vyzívají k návštěvě kostela, se odehrál zápas mezi domácí Lípou a B mužstvem Napajedel.

Napajedelští v prvním zápase nové sezony na domácím hřišti zaváhali v derby s Halenkovicemi a v zápase s Lípou, která sestoupila z 1.B třídy, jistě nebyli favority. O to větší bylo překvapení odehrávající se na hřišti, které svým stavem připomínalo fotbalový plácek někde na africkém venkově. „Benkson“ otevřel skóre již ve druhé minutě, kdy po kombinaci na levé straně skóroval po centru J. Bičana nováček v dresu Fatry L. Častulík. Než se domácí probrali, lovili ze sítě míč podruhé. Chybující stopeři pustili do palebné pozice T. Hejdu a ten se s ostrou municí nemýlil. To však ještě stoperská dvojice Lípy netušila, že T. Hejda, trénující individuálně přes víkend na nedalekém Trnkobraní, dopraví míč v prvním poločase za záda domácího brankáře ještě dvakrát a dovrší tak čistý hattrick. Avšak mezi druhou a třetí brankou hostujícího týmu napajedelští zažili také horké chvilky ve svém pokutovém území. Nebýt vynikajících zákroků L. Koutníka, mohlo na ukazateli svítit úplně jiné skóre. Nicméně nestalo se tak a frustrovaní domácí si vypili kalich hořkosti až do dna. Po poločase šli hráči „Béčka“ do kabin se čtyřgólovým náskokem, ale co bylo ještě důležitější, konečně „Benkson“ předvedl přímočarý výkon bez zbytečných komplikací, soudržný v obraně, rychlý v záloze a v útoku.

Druhý poločas domácí promíchali sestavou, přesto se kýžený účinek nedostavil. Trenér domácích obviňoval z neúspěchu svých svěřenců všechny okolo, jen ne svoje ovečky. Mladý rozhodčí pod tlakem křiklounů u postranní čáry kupil chybu na chybu a jeho časté odvolávání svých rozhodnutí připomínalo poradu s videorozhodčím. „Béčko“ se však nenechalo uvedenými událostmi rozhodit a nepřipustilo ani v nejmenším náznak nějakých zápletek v podobě snížení či vyrovnání. S nulou v zádech pevnou a nekompromisní obrannou hrou mohlo slavit se závěrečným hvizdem první plný bodový zisk, a to na půdě soupeře, který minulou sezonu hrál o dvě soutěže výše.

Nyní nezbývá nic jiného než pokusit se podobný povedený výkon předvést i o následujícím víkendu, kdy se Fatra utká opět venku s týmem z Vizovic.