Halový turnaj mladších žáků (r. 2006 a ml.) – Napajedla – 17.3.2019

Sportovní hala 2. ZŠ v Napajedlích patřila poslední zimní neděli tentokrát mladším žákům. Systémem „každý s každým“ na 15 minut se utkalo celkem 6 žákovských družstev: pořádající TJ FS Napajedla (trenér Kryštof Saibert, vedoucí mužstva Martin Vykoukal), FC Viktoria Otrokovice (trenér Tomáš Frydrych), SK Baťov 1930 (trenér Petr Janeba, vedoucí mužstva Vilém Válek), SK Louky (trenér Bob Merta, vedoucí mužstva Tomáš Goláň), FC Morkovice (trenér Zbyněk Kvinta) a kombinovaný tým TJ Halenkovice+FC Slovácká Sparta Spytihněv (trenéři Richard Vašíček a Vilém Matěja).

Sestava TJ FS Napajedla:  Adam Výsmek – Adam Čevela, Gabriel Kalandrová, Robin Lajza, Radim Podlas, Petr Úlehla, Michal Perůtka, Michal Tabara, Jakub Baroň, Vincent Váňa.

Vítězem se po zásluze stali a zlatý pohár si odvezli mladští žáci z SK Louky, kteří ani v jednom z pěti utkání nenašli přemožitele a pouze 1x remízovali. Stříbrní skončili fyzicky nejvyspělejší hráči Viktorie Otrokovice a bronzový pohár za třetí místo získali reprezentanti Kroměřížska z FC Morkovice. Další pořadí: 4. SK Baťov, 5. TJ FS Napajedla, 6. TJ Halenkovice-FC Slovácká Sparta Spytihněv. Všechna utkání odřídil delegovaný rozhodčí KFS Zlín Josef Ruman z Neubuzi.

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Ondřej Žálek (r. 2006) z Viktorie Otrokovice, nejlepším střelcem (střelkyní) turnaje se stala výborná Nikol Hanáčková (r. 2006) z vítězného týmu SK Louky, která vsítila 7 gólů a nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhodnocen technicky skvěle vybavený Daniel Rakáš (r. 2007) z FC Morkovice.

Hvězdičkami týmů byli vybráni Vojtěch Gabrhelík z Halenkovic, Michal Tabara z Napajedel, Filip Olejníček z Baťova, Tadeáš Vašíček z Morkovic, Stanislav Jurča z Viktorie Otrokovice a Jakub Maňák z Louk.

Přehled výsledků:

TJ FS Napajedla – TJ Halenkovice  1 : 0 

Úvodní utkání celého turnaje, v němž měli domácí proti výběru Halenkovic a Spytihněvi mírnou převahu, rozhodl jediným gólem Jakub Baroň.

Baťov – Morkovice 0 : 1, Louky – Viktoria Otrokovice 1 : 1

TJ FS Napajedla – FC Morkovice  0 : 1

Také v tomto vyrovnaném utkání rozhodl jeden gól, jeho autorem byl velice šikovný Daniel Rakáš z Morkovic.

Baťov – Viktoria Otrokovice 0 : 1, Louky – Halenkovice 6 : 0

 TJ FSNapajedla – FC Viktoria Otrokovice 1 : 1

Domácí se v dramatickém duelu brzy ujali vedení pohotovým gólem Michala Tabary, to jim však krátce nato sebral nechytatelnou dělovkou pod břevno kvítkovický bombér Stanislav Jurča.

Baťov – Louky 1 : 2, Morkovice – Halenkovice 3 : 0

TJ FS Napajedla – SK Louky  2 : 3

V jednom z nejdamatičtějších utkání celého turnaje se zaskvěla dvěma góly Nikol Hanáčková z kvalitního týmu pana senátora Tomáše Goláně, jehož třetí branku přidal Jakub Maňák. Svěřenci trenéra Kryštofa Saiberta se hodně snažili, ale ani dva góly Michala Tabary nakonec body nevynesly.

Baťov – Halenkovice 1 : 0, Viktoria Otrokovice – Morkovice 2 : 0

TJ FS Napajedla – SK Baťov 1930  1 : 2

V souboji o bramborovou medaili byli nakonec šťastnější mladí fotbalisté z Baťova, kteří vyrovnanou „přetahovanou“ rozhodli brankami Filipa Olejníčka a Libora Zapletala jun., syna exligového fotbalisty staroměstského Synotu, Olomouce a Zlína stejného jména. V zeleném dresu domácích Napajedel se hezkou brankou po individuální akci prosadil jen Robin Lajza.

Louky – Morkovice 2 : 0, Viktoria Otrokovice – Halenkovice 2 : 0

Jaroslav Hastík

Fotogalerie: Ing. Pavel Ratiborský

Baťov – Louky:

 

Morkovice – Halenkovice:

   

   

   

 

Napajedla – Louky:

   

   

   

   

   

Baťov  – Halenkovice:

   

Viktoria Otrokovice – Morkovice:

   

Mladší žáci TJ FS Napajedla skončili pátí…