Sobota 16.3.2019 od 15:00 hod. – umělá tráva Baťov

Sestava Napajedel:  J. Balážik – P. Koutník, M. Němec, M. Holomek, T. Bláha – O. Haša, R. Foral, M. Dvořáček, R. Bůžek – R. Holomek, M. Hudák. Střídali: L. Koutník, T. Plachý, D. Brauner. Trenér: Josef Pospíšil. Vedoucí mužstva: Jaroslav Lysoněk.

V generálce na ostrý jarní start příští neděli v Nedachlebicích se Fatra utkala s tradičním soupeřem z Baťova. Oba celky se musely obejít bez několika svých opor a možná i tato skutečnost poznamenala nevalnou úroveň střetnutí. Zejména v první půli se na obou stranách vyskytovalo hodně nepřesností a navíc se hrálo převážně jen v blízkosti středového kruhu. Za zmínku tak stojí jen neproměněná tutovka domácího Bíny po Žáčkově úniku podél postranní čáry a na opačné straně odvážný průnik Robina Holomka, z něhož ale napajedelský dorostenec poslal míč jen do náruče připraveného domácího gólmana, a poté i Hašův sice pohotový, ale nevydařený volej po přesné nabídce Romana Forala z levé strany.

Po přestávce se hrál už více otevřený fotbal a oba týmy si vytvářely spoustu brankových příležitostí, potýkaly se však s kvalitněšjím a hlavně přesnějším zakončením. Usilovnější v tomto směru byli určitě domácí, ale na Balážika mezi tyčemi z mnoha příležitostí nevyzráli ani jednou. Napajedelští ale mohli také několikrát skórovat, ovšem zajímavé šanci náhradního brankáře Lukáše Koutníka scházelo pár centimetrů, dalekonosný Dvořáčkův lob pak skončil jen na spojinici břevna s tyčí a Hudákova rána z hranice velkého vápna po pohledné akci Robina Holomka pár minut před koncem hliníkovou konstrukci za bezmocným Vitáskem také pouze rozezněla.

Jaroslav Hastík