Sobota 9.3.2019 od 12:30 hod. – UT Baťov

Branky:  58´ K. Saibert z pen., 78´R. Foral –  60´ a 82´ M. Poslušný, 62´L. Klečka

Sestava Napajedel:  J. Balážik (46´ L. Koutník) – P. Koutník, M. Hejda, L. Němec, R. Holomek – K. Saibert, R. Foral, M. Dvořáček,  M. Holomek – D. Bartoň, R. Bůžek. Dále střídali:  O. Haša, D. Brauner, T. Plachý, P. Kolář. Trenér:  J. Pospíšil. Vedoucí mužstva: J. Lysoněk.

Hlavní rozhodčí:  R. Vitásek (Sušice).

Ke třetímu a zároveň i předposlednímu přípraváku před blížícími se jarními odvetami si fotbalisté Napajedel na baťovskou umělku pozvali suverénna zlínské I. třídy, skupiny A ze Slušovic.

Za pošmourného a větrného počasí vstoupily oba týmy do utkání sice s elánem, ale ani jednomu z nich se nedařilo přesněji kombinovat, což se promítlo do neurovnaného průběhu celé první půle. Opticky přece jen o něco líp tato fáze zápasu vyzněla pro hosty, jejichž dirigentskou taktovku až zezadu pevně třímal někdejší exligový plejer Roman Dobeš. Naopak v celku Napajedel byla až příliš znát absence špílmachra Jaroslava Lacigy a víc, než dvě tři povedené přihrávky za sebou, jsme od svěřenců trenéra Josefa Pospíšila téměř nezaznamenali. Přesto se jako první do velké šance dostala Fatra, Roman Foral však svůj šikovný průnik zakončil jen střelou do tyče. Slušovičtí se i přes mírnou převahu do větší šance fakticky ani nedostali.

To druhé dějství už za slunečného svitu přineslo i zajímavější podívanou. Brankový účet otevřel krátce před odehranou hodinou zápasu z pokutového kopu Kryštof Saibert odvážně umístěnou střelou do vinklu, které předcházel nedovolený zákrok hostujícího gólmana na Davida Bartoně, jehož do gólové příležitosti po vítězném souboji s váhajícím pravým bekem soupeře až u rohového praporku vystavil důrazný Radim Bůžek – 1 : 0! Z vedení se však Napajedelší radovali jen pár minut, neboť po parádně sehrané kombinaci na levé straně se poprvé střelecky prosadil i slušovický Marek Poslušný – 1 : 1! Sotva si domácí hráči stačili předchozí zaváhání mezi sebou vyříkat, o poznání dravější útočná formace Slušovic rozebrala domácí obranu podruhé a vedení pohotovým gólem Lukáše Klečky strhla vedení na svoji stranu – 1 : 2! Fatra mohla brzy srovnat, ovšem jak dorostenec Robin Holomek, tak ani o rok starší David Brauner při svých sólových nájezdech na vybíhajícího brankáře Slušovic nevyzráli. Až deset minut před koncem si výhodnou palebnou pozici kousek za šestnáctkou připravil Roman Foral a povedenou táhlou střelou k tyči vyrovnal – 2 : 2! Když už se zdálo, že se oba soupeři rozejdou smírným výsledkem, využili hosté dalšího okénka domácí defenzívy a druhým gólem Marka Poslušného tento přípravný duel definitivně rozhodli – 2 : 3!

V generálce na první mistrovské utkání, které sehrají Napajedla v neděli 24.3. od 15:00 hod. v Nedachlebicích, se Fatra střetne s domácím účastníkem krajského přeboru SK Baťov 1930. Toto poslední přípravné utkání zimy na UT Baťov začíná v sobotu 16.3. od 15:00 hod.

Jaroslav Hastík