Sobota 2.3.2019 od 12:30 hod. – UT Baťov

Branky:  7´ Foral, 80´ Dvořáček z pen., 83´ a 88´ R. Holomek – 29´ Zálešák

Sestava Napajedel:  Balážik – P. Koutník, Hejda, Němec, Gabrhelík – Haša, Laciga, Dvořáček, Foral – R. Holomek, Bůžek. Střídali:  Simerský, Hudák, Kolář, Brauner. Trenér: J. Pospíšil. Vedoucí mužstva: J. Lysoněk.

Rozhodčí:  Polášek

Napajedelský lodivod Josef Pospíšil stále ještě postrádal zraněného Kryštofa Saiberta a také nemocného Davida Bartoně, ovšem ani soupeř zpod hlucké tvrze nepřijel na Baťov v kompletní sestavě. Přesto se od prvních minut hrál obostranně otevřený a útočný fotbal, v němž si postupně daleko více gólových příležitostí vytvářeli hráči Fatry, jejichž dirigentskou taktovku pevně třímala zkušená dvojice Jaroslav Laciga – Michal Dvořáček. Už v 7´ zapadla za záda bezmocného gólmana Spartaku Lukáše Davida zblokovaná rána Romana Forala 1 : 0! Další šance, které svým spoluhráčům připravil na pravé straně velmi aktivní Patrik Koutník, však jak mladý Robin Holomek, tak ani Tomáš Gabrhelík už neproměnili. V jeho případě si však pohotový volej z 15 metrů po Koutníkově centru alespoň vysloužil uznalý potlesk hrstky přítomných diváků. Podobně jako před týdnem ve Starém Městě opakované mrhání gólovými příležitostmi záhy potrestal soupeř, když po Simerského uklouznutí poblíž šestnáctky a následném centru z pravé strany se hlavou z hranice malého vápna prosadil nováček v hluckém dresu Zálešák – 1 : 1!

Ve druhé půli úroveň hry mírně poklesla a vše nasvědčovalo tomu, že utkání dospěje k nerozhodnému výsledku. O poznání usilovnější hráči Fatry však přece jen v závěrečné desetiminutovce strhli vítězství na svoji stranu. V 80´ byl metr ve velkém vápně mladým Barmáncem Nguntualem dost nešikovně podražen kličkující Jaroslav Laciga a sudí Polášek ukázal na penaltový puntík, z něhož Michal Dvořáček přízemní střelou k tyči upravil na 2 : 1! Hostujcí tým, na jehož lavičce scházel trenér Václav Uhlíř, se z penaltovým verdiktem jen stěží smiřoval a na hřišti přibylo zbytečné nervozity. Toho pak Fatra dokonale využila a rozloženého soupeře dorazila v samém závěru dalšími dvěma trefami, které po kombinačních akcích ze středu pole v obou případech zařídil dorostenecký univerzál Robin Holomek, jenž tak korunoval svůj velice slibný výkon v áčku mužů.

Ve třetím přípravném utkání nastoupí TJ FS Napajedla proti podzimnímu suverénovi I. A třídy, sk. A, týmu FC Slušovice. Utkání na baťovské umělce začíná v sobotu 9.3.2019 opět ve 12:30 hod.  JH