Tělovýchovná jednota Halenkovice vs. TJ FS Napajedla 1:3 (0:2)

STŘELCI: 80. Sudolský Jiří – 8. Bůžek Radim, 44. Brauner David, 48. Zimčík Zdeněk

Na naše „béčko“ nečekalo rozhodně nic lehkého. Nahecované domácí mužstvo a úmorné vedro, které ještě více rozpalovalo už tak dost horkou halenkovskou domácí půdu, nevěstilo nic dobrého pro borce v zeleném. Napajedelská družina však do zápasu vstoupila o hodně lépe než Halenkovice. Už v 8 minutě se po faulu na Holomka k přímému kopu postavil Bůžek a precizní střelou nedal domácímu brankáři Janoškovi šanci 0:1! Tohle rychlé vedení zmrazilo domácí fanoušky i hráče a naše béčko začalo ovládat celé hřiště. V jediném herním aspektu kralovalo domácí mužstvo a to ve vzdušných soubojích, ale i na tohle dokázala „Benfica“ reagovat. Fatrovští začali hrát míč po zemi a tato taktika přinesla své gólové ovoce. Ve 44. minutě našel Matoušek skvěle ve vápně Braunera, který chladnokrevně uklidil míč na přední tyč 0:2! Bohužel hned v zápětí na druhé straně Napajedelská obrana neodehrála míč dostatečně bezpečně a z následného autu se dostal před bránu rychlík Stuchlík, kterého fauloval vybíhající brankář Škarek. Rozhodčí Lebloch neváhá a píská, penalta! Na tu si míč postavil domácí Kadlčák, ale Škarek si nevybírá stranu, exekutora neskutečně vystává a penaltu mu chytá! V tu chvíli je kolem hrdiny okamžiku Škarka radující se valná hromada. A kdyby v ten den nechyběl v hostující sestavě tesař, určitě by stála v Napajedlích na náměstí Škarkova vytesaná socha. Tohle byl klíčový moment zápasu a béčko tak mohlo jít z prvního poločasu do kabin s komfortním dvoubrankovým polštářem. Do druhého poločasu vstoupilo napajedelské mužstvo ještě lépe než do toho prvního. Při napadání domácí obrany, získal míč útočník Zimčík, který parádní střelou z 30 metrů o břevno, zatloukl další hřebík do halenkovské rakve a při následné oslavě by ho spoluhráči nechytili ani do lasa, paráda 48. minuta 0:3 pro Napajedla! V zápase slavila úspěch taktika trenéra Sedláčka, výborně zvládnuté prostřídávání nedávalo halenkovským nadechnout. Až okatě domácímu týmu směrem do útoku napomáhál sudí Lebloch, který nakonec v 80 minutě dokonal své, když z faulu na hranici vápna vykouzlil penaltu. Ze které se následně nemýlil Sudolský, i když brankáři Škarkovi moc nechybělo… Jakoby tahle penalta ani platit neměla, když ve finále nebyla uvedena ani v zápise o utkání. Každopádně Napajedla už si závěr zápasu pohlídala a slavila tak podle některých pamětníků v týmu historickou výhru z Demižón arény.

Jaroslav Geri Kurzer