Slovácká Sparta Spytihněv vs. TJ FS Napajedla 0:2 (0:1)

STŘELCI: 21. Kurzer Jaroslav, 84. Holomek Miroslav

V rámci 4. kola zavítalo naše béčko do sousední Spytihněvy, aby zde odehrálo další tradiční derby. Rozpálená dýmící udírna a plná tribuna to byla atmosféra začátku nedělního utkání. Speciální zápas to byl pro trenéra Sedláčka, který zde nejen že bydlí, ale hlavně za zdejší Slováckou Spartu odehrál nespočet sezón a zahrál si s ní dokonce i divizi. Takže o motivaci z jeho strany bylo v kabině hostů dobře postaráno.
Úvodní nervózní desetiminutovka žádné velké gólové šance nepřinesla, až v 15. minutě zvedl diváky ze sedadel Matoušek, když prošel jako nůž máslem domácí obranou a přízemní střelou jen těsně minul pravou tyč Bilíčkovi svatyně. Pohlednou akci se prezentovala Fatra ve 21. minutě. Na pravé straně hřiště oslovil Machač krásnou průnikovou přihrávkou rychlonohého Braunera, který přesnou ostrou přihrávkou před branku našel nabíhajícího kapitána Kurzera. Ten předskočil stopera Přikryla a z bezprostřední blízkosti prostřelil padajícího brankáře Bilíčka 0:1 pro Napajedla! Kapitán Fatry si pak následně užil gólovou oslavu s fanklubem Napajedel, který byl po celý zápas hodně slyšet. Zbytek poločasu už ani na jedné straně žádné velké šance nepřinesl. O přestávce bylo naše družstvo nuceno udělat brankářskou rošádu, kdy za jedničku Švejčaru musel do brány hráč Bouda a nutno podotknout, že si oba v napajedelské kase počínali na výbornou. Druhé dějství doprovázelo hodně nepřesností. Na jedné straně marně domácí tým dobýval napajedelský zámek a na té druhé zase hrozil v ten den nejpilnější střelec Fatry Hejda. Jeho pokusy by se ale spíše hodily na háčko v rugby. Blížil se pomalu konec zápasu a už to vypadalo že si napajedelské béčko odveze tu nejtěsnější výhru. Nicméně tu se v 84. minutě k neskutečnému sólu nadechl M. Holomek. Z vlastní obranné půle projel takřka celé hřiště slalomem stylem alá Ledecká a vedle vybíhajícího brankáře Bilíčka pečetil výhru 0:2 pro Napajedla! Tohle sólo nadchlo a připomnělo božského Diega Maradonu v Mexiku 86 proti Anglii. Nádherná tečka za dalším vítězstvím našeho béčka!

Jaroslav Geri Kurzer