TJ FS Napajedla vs. TJ Kašava 2:1 (1:1)

STŘELCI: 28. Brauner David, 53. Brauner David – 25. Povolný Ondřej

V netradičním sobotním čase se nám představila zatím nikým neporažená Fatra, která ve svém předzápasovém pokřiku nezná bratra. Napajedelská rezerva se musela vypořádat s absencí hned čtyř hráčů základní sestavy, a to i včetně brankáře. Hned úvod zápasu s Kašavou ukázal že udržet neporazitelnost domácích a vyhrát za tři body nebude lehký úkol.
Jako první mohla jít do vedení domácí skvadra, ale svižná střela Braunera jen rozezvoněla tyč kašavské svatyně. Dále ale Napajedla srážela řada nepřesností a velké množství zkažených jednoduchých přihrávek a z jedné takové bohužel posadila na koně svého soupeře. Ve 25. minutě po zbytečném autu a následném rohu posílá Kašavu do vedení nikým neobsazený Povolný 0:1. Naštěstí domácí přišli s rychlou odpovědí, ve středu pole výstřihnul Kurzer parádní patičku pro Zimčíka, který vyslal do úniku Braunera a ten pěknou křižnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci 28. minuta vyrovnáno 1:1. Za udržení nerozhodného stavu mohli domácí poděkovat univerzálovi Škarkovi, který se opět postavil do Napajedelské brány a po chybě obrany efektním zákrokem zlikvidoval samostatný únik nejlepšího kašavského střelce Zbranka. Poločasové skóre 1:1. Do druhého poločasu nastoupila Fatra o poznání lépe, když zpřesnila hru a tlačila se přes kraje i přes střed hřiště do předu.
Herní převahu z úvodu druhého poločasu přetavili domácí ve vedení v 58. minutě. Při obléhání kašavské brány prostrčil na šestnátce míč středopolař Haša opět na Braunera, který se zorientoval rychleji než hostující obránci a po šikovné otočce ve vápně z bezprostřední blízkosti prostřeluje brankáře Krista 2:1. Tahle branka měla pro domácí cenu zlata, protože skóre už se neměnilo a zbytek zápasu už rozkouskovala řada faulů, ofsajdů a střídání…
Zápas končí a naše Béčko pokračuje ve vítězném tažení, zároveň si jako zatím jediný neporažený tým drží první místo lll. třídy skupiny A.

Jaroslav Geri Kurzer