TJ FS NAPAJEDLA „B“ – FC DOUBRAVY 3:2 (3:1)

Branky: 12. a 26. Matoušek Petr, 33. Kurzer Jaroslav – 12. Duda Martin, 71. Šurmánek Martin

 Sestava Napajedel: Koutník L., Gabrhelík T., Hejda T., Bičan J., Skácel R., Smyček L., Kurzer J., Kubík J., Haša O., Matoušek P., Bartoš M.

Střídající: Tesař T., Marholt L., Bláha T., Hoferek K., Hvozdenský P.

Trenér: Hradil J.

Vedoucí mužstva: Smyček J.

 

Po sobotním vítězství prvního mužstva Fatry se chtěla vytáhnout v neděli dopoledne i její rezerva, jež v domácím prostředí body nerozdává a nejinak to měli hoši z „Benfiky“ naplánované i proti dnešnímu soupeři z Doubrav. Dlouho před zahájením mistrovského utkání 5. Kola, III. třídy, sk. A, Zlínského okresu bylo hřiště na Sadové zkrápěno, vydatným deštěm, který nepolevoval ani při předzápasové rozcvičce, a i při nástupu obou mužstev v intenzitě nepolevoval. Sudí Zámorský, jemuž na lajnách pomáhala známá dvojka Střelec – Uhlár, o stavu trávníku ani na chvíli nezapochyboval, a po problémech se zápisem na doubravské straně, se mohlo přistoupit k zahájení utkání.

 

Taktika trenéra Pepi Hradila byla jasná, na podmáčeném terénu hrát kombinační fotbal, nenechat si vnutit nakopávanou hru soupeře a snažit se o střelbu z každé pozice, což vzhledem k terénu a údajným řidičským schopnostem hostujícího gólmana nebylo vůbec od věci. Fatra tradičně zahájila náporem a zoufalým čtyřicátníkům z Doubrav míč moc nepůjčovala. Přesto koncovka, která trápí všechny týmy fotbalového oddílu, opět vázla. Ve 12. minutě si asi brankáři obou týmů řekli, že trochu těm desíti v poli pomůžou, a po dvou hrubkách na obou stranách stálo najednou na ukazateli 1:1. Tento stav ovšem nesrazil domácí do kolen, ba naopak! Fatra přidala na obrátkách a trvale se usadila na polovici hostů. Doubravská obrana začínala být přetížená a postupně kupila jednu hrubici za druhou, z čehož domácí těžili již v 26. minutě. Zmatku v hostujících obranných valech využili Bartoš s Matouškem a druhý jmenovaný se svým druhým gólem v zápase důrazně přihlásil do boje o pomyslnou zlatou kopačku krále střelců okresních soutěží. Hezké kombinace ze strany napajedelského „Béčka“ nepolevovaly a jednu takovou s naprostou bravurou sobě vlastní, zakončil levou na zadní Geri Kurzer. 3:1 pro Napajedla. Ke konci prvního poločasu ještě ze sporadické akce zahrozili Doubravští, ale pro tentokrát si domácí brankář dobře postavil tyče své svatyně a dorážející hráč hostů hlavou těsně minul. Do šaten se šlo za slušného stavu, ale víme, že napajedelská družina druhé poločasy vůbec nezvládá, tak i proto se v řadách fanoušků Fatry zračila mírná nervozita.

Druhá půle začala změnou rozestavení hostí, kteří hrou na tři útočníky a tři obránce chtěli zaskočit domácí chasu a snad i zápas zdramatizovat. Tato taktika se ukázala jako dobrý tah a tři věže z Doubrav začali zle trápit obranu domácích. Přesto se stále hrál fotbal více méně pod taktovkou domácích, ale opravdový zmar a zbrklost v zakončení nedovoloval Fatře rozšířit gólový účet a tím i definitivně zlomit odpor Doubrav. Hosté se dostávali do šancí sporadicky, ale jedna taková po hlavičkovém biliáru skončila v Koutníkově síti. 3:2. Na kostelní věži se rozezněl zvon a ve vzduchu voněl poledňový, avšak nikdo z domácích tuto výzvu neakceptoval, za to když v 88. minutě hlavou z blízka minul Šurmánek, kde kdo na tribuně už viděl extra time v podobě pokutových kopů. „Benkson“ nakonec závěr utkání zvládnul odehrát na soupeřově polovici a proměnit dnešní deštivé dopoledne na Sadové ve tříbodové. Napajedelské „B“ mužstvo se po tomto vítězství posunulo na šestou příčku tabulky.

 

Příští utkání nás čeká derby ve Spytihněvi, které se hraje 10.9.2017 v 16:00 hod.. Přijeďte podpořit napajedelskou rezervu!