TJ FS NAPAJEDLA : FC ŽLUTAVA 3:1 (2:0)

25. kolo III. tř. mužů, sk. A – sobota 2.6.2019 od 10:15 hod. – hřiště Napajedla, Sadová

Branky:  16. Zimčík Zdeněk, 22. Mráz Daniel, 68. Mráz Daniel – 71. Polák Oldřich

Domácí „B“ mužstvo chtělo zapomenout na smolné utkání z předešlého kola, kdy podlehlo na penalty Lukovu 2:3, a přišlo tak o šňůru jarních zápasů bez porážky. Derby se Žlutavou, která hraje na jaře ve velmi dobré formě, vybízelo ke kvalitní podívané a možnosti urvat pro domácí další jarní body. Žlutava by se po případném vítězství posunula právě před napajedelskou rezervu.

Od úvodních minut bylo zřejmé, že „Benkson“ nečeká nic jednoduchého. Nicméně po čtvrthodině hry rozvlnil síť po krásném lobu domácí Zimča a napajedelská družina se dostala z ničeho nic do vedení. Bohužel při úniku se Zimča zranil a musel tak nuceně střídat. Do hry nastoupil Dan Mráz a ukázalo se že to byl dobrý tah od lodivoda domácích. Po šesti minutách hry poslal ostrý centr do vápna Jan „Sýček“ Bičan, který si našel právě střádající Dan Mráz a hlavou nedal žlutavskému brankáři šanci. 2:0 pro domácí. Tempo zápasu po tomto gólu poněkud opadlo a do poločasu vytrhla z letargie domácí diváky pouze střela žlutavského Husára do břevna.

Druhý poločas se odehrával ve stejném tempu jako konec prvního až do 65.minuty. Následná série střídání přeci jenom zápas ještě na chvíli zatraktivnila. Nejprve střídající Luigi Marholt vysokým presinkem donutil bránícího hráče k chybě, kterou využil opět dobře hrající Dan Mráz a zvýšil na pohodlných 3:0 z pohledu domácích. Domácí se ovšem z tříbrankového vedení neradovali dlouho. Po třech minutách hosté snížili. Zmatků v domácí obraně využil z hranice šestnáctky pčesnou trefou Polák. Zápas pak pro domácí mohli definitivně rozhodnout Mráz i Luigi Marholt, ale jejich samostatné úniky skončily jen v náruči hostujícícho golmana. Hosté si již žádnou výraznou šanci nevypracovali a po sérii drobných faulů, diskuzí, zranění a urážek z obou stran, hlavní arbitr tohoto utkání derby ukončil. Vítězstvím se „Benfika“ posunula již na třetí místo tabulky a jen můžeme spekulovat, kde by se nacházela nebýt špatných venkovních výsledků z podzimní části sezony.

Lukáš Smyček